במשרד הבריאות ממליצים לפתוח ביום ראשון בתי ספר, אך לא גנים

ההמלצה היא לאפשר לילדי כיתות א'-ג' לחזור ללמוד בשבוע הבא בקבוצות של 15, ולעכב את החזרה לגנים בשל הקושי של הילדים הקטנים לשמור על ריחוק. מחר בבוקר צפוי נתניהו לקיים דיון נוסף בנושא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ילד עובר בדיקת קורונה בירושלים, השבוע

במשרד הבריאות ממליצים להחזיר ביום ראשון את הלימודים בכיתות א'-ג' בקבוצות של 15 ילדים, אך לא לפתוח את גני הילדים בשלב הזה. בכיר במשרד אמר כי "המטרה שלנו היא להחזיר את השגרה להרבה מאוד מקומות במהלך מאי". מחר (שישי) צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו לקיים דיון נוסף בסוגיית החזרת מערכת החינוך לפעילות.

גורמים הבקיאים בדיונים אומרים כי ישנה הסכמה על פתיחת הכיתות הנמוכות, א'-ג', אולם בשאלת הגנים ישנו ויכוח בין נציגי משרד הבריאות למשרד החינוך. במשרד הבריאות ובמועצה לביטחון לאומי סבורים כי חזרה מהירה מדי לשגרה תהיה מסוכנת, וכי צריכה להיות יותר הדרגתיות משנראה היה בתחילה. גורם במשרד החינוך הגדיר את התנהלות משרד הבריאות "זיגזג" ואמר: "הייתם שם, המתווה הובא בפניכם. מה קרה עכשיו?"

גן נעול בתל אביב, בחודש שעברצילום: עופר וקנין

בכיר במשרד הבריאות אמר היום: "אנחנו רואים שילדים נדבקים ומידבקים בדומה למבוגרים. בישראל חלו כ-1,000 ילדים עד גיל תשע וכ-2,000 ילדים מעל גיל תשע". עמדת המשרד היא שסיכון ההדבקה בקרב ילדים קטנים גבוה יותר עקב הקושי לשמור על ריחוק, ולכן ההמלצה היא לעכב את החזרה לגנים ולעשותה בקבוצות של שמונה ילדים.

ילדים לומדים מהבית בכפר קאסם, בחודש שעברצילום: מוטי מילרוד

במשרד אמרו כי נתונים מהדו"ח של מכון גרטנר מראים שאכן ישנה הידבקות והדבקה מצד ילדים, אך מקורות אחרים במערכת הבריאות אמרו כי העבודה על הדו"ח טרם הושלמה והממצאים הראשוניים אינם תומכים בהכרח בעמדת משרד הבריאות.

במערכת הבריאות ובאקדמיה חלוקים בשאלה אם ילדים הם "מפיצי-על" של הקורונה, כפי שהם מהווים במחלת השפעת. מקור בכיר במערכת הבריאות אמר כי "גם בספרות וגם במדינות בעולם שלא הפסיקו את הלימודים, שיעורי התחלואה בקרב הילדים נמוכים מאוד ולרוב הם אינם מדבקים". הוא הוסיף כי "מגבלות החזרה ללימודים צריכות להיעשות לפי אזורים עם תחלואה גבוהה או לגבי ילדים עם מחלות רקע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ