הממשלה ביקשה מהכנסת להאריך את התקנות שמאפשרות מעקבי שב"כ

השרים אישרו את הצעת נתניהו לעגן את המעקבים בחוק, וביקשו מהכנסת להאריך בינתיים את תקנות החירום המאפשרות מעקב אחר חולי קורונה עד ל-16 ביוני, או עד להשלמת החקיקה. מחר הכנסת תדון בבקשה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת הממשלה, בפברואר

הממשלה ביקשה היום (שני) מוועדת החוץ והביטחון להאריך את תקנות החירום שמאפשרות מעקב שב"כ אחר חולי קורונה, במקביל לניסיון לעגן אותן בחקיקה. הכנסת תתבקש לאשר את הארכת התקנות עד ל-16 ביוני - או עד להשלמת החקיקה בנושא (המוקדם מביניהם). השרים קיבלו את הצעת נתניהו לעגן את המעקבים בחקיקה במקום בתקנות חירום בהתאם לדרישת בג"ץ.

הכנסת צפויה לדון בבקשה מחר בשמונה בוקר, במסגרת ועדת המשנה למודיעין ולשירותים חשאיים בראשות ח"כ גבי אשכנזי (כחול לבן). אשכנזי נבחר לראשות הוועדה לפני פיצול כחול לבן והחתימה על ההסכם הקואליציוני, במסגרתו הוא אמור לקבל תיק בכיר.

עד 18 במאי הממשלה צפויה להגיש לכנסת תזכיר חוק שיעגן את תקנות המעקב. אם החקיקה תאושר, המעקבים יוכלו להימשך גם לאחר שהמשק יחזור לשגרה.

בשבוע שעבר קבע בג"ץ כי יש להקפיא את מעקבי שב"כ באמצעות איכון טלפונים ניידים עד שתושלם חקיקה בנושא. יו"ר הוועדה אשכנזי כינס בנושא דיון, וקבע בסופו כי הוא רואה בכך "התנעה" של הליך החקיקה, בהתאם לפסיקת בג"ץ. ביום חמישי עדכן המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי, את ועדת המשנה למודיעין כי נתניהו שוקל לוותר על המשך המעקבים ולגנוז את החוק, אולם כעת נראה שראש הממשלה מתכוון לקדמו.

העותרים נגד המעקבים, עו"ד שחר בן מאיר, האגודה לזכויות האזרח, ארגון עדאלה וארגון העיתונאים הגישו לבג"ץ בקשה להכריז על ביזיון בית המשפט כיוון שהותר לדבריהם למדינה רק פתח צר להתניע חקיקה, ושישה שבועות (עד 16 ביוני, נ"ל) מהווים ביזוי של ההחלטה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ