הממשלה אישרה את התקנות לקראת ל"ג בעומר: תיאסר הדלקת מדורות אך לא יוטל סגר

שר הדתות וקנין הוסמך לתת היתרים להדלקת מדורה או להשתתפות בחגיגות המצומצמות בהר מירון במהלך ל"ג בעומר. מספר האורחים המרבי באירוע בשטח פתוח יועלה ל-50 מיום ראשון

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילולת ל"ג בעומר במירון, בשנה שעברה
נעה לנדאו
נעה לנדאו

הממשלה אישרה הערב (רביעי) בדיון טלפוני תקנות שעת חירום בזמן ל"ג בעומר, שיחול בשבוע הבא. בימי החג לא יוטל סגר כולל, אך תיאסר הדלקת מדורות ותוגבל הכניסה לאזור הר מירון. לשר לשירותי דת, יצחק וקנין, ניתנה הסמכות להתיר לאדם להדליק מדורה או לציין את החג בהר מירון. בנוסף הוגדל מספר האורחים המרבי בשמחות.

לפי התקנות, ממחר ועד יום שלישי הבא "תיאסר הדלקה ושהייה בסמוך למדורות בכל רחבי הארץ". בהר מירון ניתן יהיה להדליק שלוש מדורות, שמספר המשתתפים בכל אחת מהן לא יעלה על 50. השהייה בשטח תיאסר, למעט על תושבי האזור ועל מי שנדרשים להגיע אליו לצורכי עבודה. הסמכות להתיר הדלקת מדורות או השתתפות בחגיגות בהר נתונה לשר וקנין. התנאים למתן היתר לא הוגדרו, אך נקבע כי השר "ייתן ייצוג שוויוני לקהילות שונות שלהן מסורות הדלקה בשטח מירון בל"ג בעומר, לרבות ייצוג הולם לנשים".

בדיון הציע שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לאפשר לאזרחים להבעיר מדורות קטנות בחצרות הבתים. הרעיון ירד מהפרק לאחר שנציב שירותי הכבאות, דדי שמחי, הזהיר מפני ריבוי שריפות.

מעבר לכך התקנות קובעות כי מיום ראשון הקרוב, מספר המשתתפים המרבי באירועים בשטח פתוח יגדל מ-20-19 ל-50. ברית מילה תוחרג מהאיסור על התקהלות במבנה סגור, ויוכלו להשתתף בה עד 19 בני אדם. מיום ראשון ניתן יהיה להפעיל גם "סטודיו לספורט או מחול" בכפוף להנחיות, ובהן יחס של אדם אחד לשבעה מ"ר. כמו כן הותר טיפול נפשי בקטין ללא מסכה וללא שמירת מרחק בנסיבות המחייבות זאת.

בהודעה משותפת למשרד ראש הממשלה ולמשרד הבריאות נקרא הציבור "להמשיך ולהישמע להנחיות בדבר ריחוק פיזי, עטיית מסכות ושמירה על היגיינה, לשם הבטחת בריאות הציבור והמשך המאבק המשותף בהתפשטות נגיף הקורונה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ