סקר: כמחצית מהישראלים מדווחים שמצבם הכלכלי החמיר בשל משבר הקורונה

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בדקה בשבועות האחרונים מדגם מייצג של 1,300 ישראלים, כדי להעריך את מידת החוסן בציבור. רוב הנסקרים נותנים אמון מסוים בפעולות הממשלה

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קניון מלחה בירושלים, היום
לי ירון
לי ירון

סקר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) שהתבצע בשבועות האחרונים מגלה כי מצבם הכלכלי של כמחצית מהישראלים החמיר, וכשליש מהם חווים לחץ וחרדה. מנגד, רובם נותנים אמון בפעולות הממשלה במשבר הקורונה.

הסקר נערך בסוף חודש אפריל בקרב כ-1,300 אזרחים בני 21 ומעלה, שמהווים מדגם מייצג. מטרתו לספק תמונת מצב ונתונים חיוניים למקבלי ההחלטות לגבי החוסן האזרחי של הציבור בישראל בעקבות המשבר. הלמ"ס ערכה את הסקר בשיתוף עם המועצה לביטחון לאומי ומשרד ראש הממשלה. השאלות הקיפו מגוון נושאים: בריאות, מצב נפשי, צריכת מזון, מצב כלכלי ומידת האמון בממשלה וברשות המקומית.

46.1% מהמשתתפים בסקר דיווחו כי בעקבות משבר הקורונה המצב הכלכלי שלהם ושל משפחתם החמיר. באוכלוסייה הערבית הנתון עומד על 57%. כרבע מהנשאלים העריכו שמצבם הכלכלי ימשיך להחמיר. בנוסף, 14.1% מהמשתתפים דיווחו שהם או אחד מבני משפחתם צמצמו את כמות האוכל או הארוחות שאכלו בשבוע שלפני הסקר. הסיבה השכיחה לכך היתה כלכלית. 

5.4% דיווחו שמצבם הבריאותי החמיר או החמיר מאוד בתקופת המשבר, ורבים יותר - 22.5% - דיווחו שמצבם הנפשי החמיר. בנוסף לשאלה הכללית על המצב הנפשי, הנסקרים דיווחו גם על תחושות של לחץ וחרדה (34.3% מהנשאלים), דיכאון (16.2%) ובדידות (23.5%). 

לצד זאת, 38% מהמשתתפים נותנים אמון רב בממשלה בהתמודדותה עם המשבר, ו-33.6% נוספים נותנים אמון במידה מסוימת. שיעור הישראלים אשר נותנים אמון ברשות המקומית של יישוב מגוריהם גבוה יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ