משרד האוצר קורא לפתוח את גני הילדים באופן מלא ברשויות עם תחלואה נמוכה

מנכ"ל המשרד שי באב"ד מציע למקבילו במשרד הבריאות להחזיר את הגנים ברשויות אלו לשגרה מלאה החל מיום ראשון. במשרד החינוך שואפים להגדיל ל-20 את מספר הילדים בכל קבוצה, בעיקר בכיתות הגבוהות

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גן ילדים בירושלים, אתמול
שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, קורא להפעיל החל מיום ראשון הקרוב את גני הילדים באופן מלא ברשויות עם תחלואה נמוכה בקורונה. במכתב ששלח אתמול (ראשון) למקבילו במשרד הבריאות, משה בר סימן טוב, מציין באב"ד כי ההצעה מתואמת עם מרכז השלטון המקומי, שאישר כי הרשויות ערוכות לפתיחה מיידית ומלאה של מערכת החינוך. 

לפי באב"ד, הפעלת הגנים באופן מוגבל לא מאפשרת להורים רבים לחזור לעבודה באופן מלא, כך שכל משק בית שבו יש ילדים בגילאי גן מפסיד 2.5 ימי עבודה בשבוע - דבר הגורם להפסד של 3.2 מיליארד שקלים בחודש למשק. כמו כן, לדבריו, הממשלה והרשויות המקומיות נדרשות להשקיע כ-300 מיליון שקלים בחודש לצורך הפעלת הגנים בקבוצות קטנות.

באב"ד מציין עוד כי המצב הנוכחי עלול להביא לפגיעה ביציבות התעסוקתית של הורים אלה ולאפלייתם, משום שהמשק שב לפעילות מלאה ועולה החשש כי מעסיקים יעדיפו עובדים עם זמינות גבוהה וייתכן שחלקם אף יוציאו את ההורים הללו לחופשה ללא תשלום (חל"ת) או יפעלו לפיטורם בשל כך.

במכתבו מדגיש באב"ד כי מנתונים שפורסמו אתמול בבוקר, עולה כי 651 מתוך 1,115 חולי קורונה שאובחנו בשבועיים האחרונים - מתגוררים בארבע רשויות מקומיות ספציפיות, כך שבשאר 253 הרשויות נוספו פחות מ-500 חולים בתקופה זו - פחות משני חולים ברשות בממוצע. ארבע הרשויות הן ירושלים, בני ברק, בית שמש וחורה. על כן, הוא מציע להבדיל בין הרשויות ולקבל החלטות על ההגבלות לכל יישוב ושכונה בנפרד. לדבריו, "השארת ניהול המגבלות במודל ארצי אחיד תגרור באופן ודאי עלויות כלכליות גבוהות ומיותרות".

היום תיערך פגישה בין נציגי משרד החינוך, הבריאות והמועצה לביטחון לאומי בניסיון להגיע להסכמות בנוגע להגדלת מספר הילדים בכל קבוצה בגנים ובבתי הספר. במשרד החינוך שואפים להגדיל ל-20 את מספר הילדים בכל קבוצה, בדגש על הכיתות הגבוהות. בנוסף, הוא שוקל כמה אפשרויות, בהן גריעת יום לימוד מכיתות א' עד ג' כדי שילדי כיתות ד' עד ו' יוכלו ללמוד יומיים בשבוע והחזרת ילדי כיתות ד'-ו' ללמוד בימי שישי בלבד. שתי האפשרויות טומנות בחובן בעיות ולא בהכרח יקלו על ההורים לשוב לעבודה או יאפשרו לילדים לחזור לשגרת לימודים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ