מאות חרדים קיצוניים הדליקו אמש (שני) עשרות מדורות בשכונת מאה שערים בירושלים, בבני ברק ובמקומות נוספים, בניגוד לתקנות לשעת חירום שנועדו להיאבק בהתפשטות הקורונה. גורמים במשטרת ירושלים אמרו כי לא ידעו מראש על הכוונה להדליק מדורות וכי ברגע ששוטרים הגיעו למקום ההתקהלות, קהל הנוכחים התפזר.

המשטרה מסרה כי שוטרים שהגיעו להדלקת מדורה במודיעין עילית - שם התאספו כ-40 בני אדם - נתקלו ביידוי אבנים, וכי אדם אחד נעצר. בבני ברק התקבלו דיווחים על 13 מדורות ברחבי העיר והמשטרה עיכבה לחקירה ארבעה בני אדם בחשד להפרות סדר. במירון הורחקו עשרות אזרחים שניסו להיכנס למתחם קבר הרשב"י, בניגוד להנחיות. 

מאה שערים בירושלים, אתמולצילום: אוהד צויגנברג

מלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר כי הוא שוחח עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, מ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן, ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת וגורמים נוספים בעקבות הפרת ההנחיות והדלקת המדורות. עוד נמסר כי נתניהו מגנה בתוקף את הפרת הכללים ואמר כי יש להגביר את האכיפה לאלתר ולפזר את ההתקהלויות. בן שבת אמר בשיחה כי מדובר בהתנהגות שעלולה להביא להתפרצות התחלואה.

מאה שערים בירושלים, אתמולצילום: אוהד צויגנברג

בשבוע שעבר אישרה הממשלה תקנות שנועדו למנוע התקהלויות בל"ג בעומר. התקנות אסרו על הדלקת מדורות והגבילו את הכניסה לאזור הר מירון, שם נערכת הערב הילולת רבי שמעון בר יוחאי. קהילות חרדיות קיצוניות זעמו על ההחלטה והחליטו שלא להקשיב להנחיות.

מאה שערים בירושלים, אתמולצילום: אוהד צויגנברג

השכונות החרדיות בירושלים ובבית שמש היו ממוקדי ההתפרצות המרכזיים של הנגיף. בסוף חודש אפריל הוטל סגר על שכונות נחלה ומנוחה וקרית בית שמש ב' שבבית שמש, לאחר שמספר החולים בהן יותר מ-200 חולים. לפני כחודש פורסם ב"הארץ" כי כמעט 75% מחולי הקורונה בירושלים הם משכונות חרדיות בעיר, והממשלה הטילה סגר על חלקן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ