במשרד הבריאות חוששים כי לאחר ל"ג בעומר יהיה צורך בסגר נוסף באזורים חרדיים

לפי גורמים במשרד, תישקל אפשרות להטיל סגר במקומות שיש בהם סיכון רב יותר להתפרצות קורונה. במשרד הבריאות מגבשים תוכנית לטיפול ביישובים או שכונות שמתעורר בהם סיכון לתחלואה חריגה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מדורה בשכונת מאה שערים בירושלים, אתמול. בחלק מהשכונות החרדיות מתקשים לעמוד באיסור על הדלקת מדורות

במשרד הבריאות חוששים כי יידרשו להטיל בשנית סגר על אזורים חרדיים, בעקבות התפרצות מחודשת אפשרית של נגיף הקורונה לאחר הדלקת המדורות בל"ג בעומר אתמול (שני). על פי גורמים במשרד, הם עוקבים בדריכות אחר התחלואה ביישובים ושכונות חרדיים ובמידת הצורך תישקל האפשרות להכריז על "אזור מוגבל" במקומות שבהם יש סיכון רב יותר להתפרצות מחודשת.

במשרד הבריאות שוקדים בימים אלה על גיבוש תוכנית לטיפול נקודתי ביישובים או שכונות שמתעורר בהם סיכון לתחלואה חריגה בקורונה. סימון יישובים ככאלה שיש בהם סיכון רב יותר יתבסס על פרמטרים כמו נתוני התחלואה באזור, התנהגות התושבים שם והיכולת של הרשות המקומית להתמודד עם הסיכון.

מחסום בשכונת קריית בעלז בירושלים, החודש. במשרד הבריאות עוקבים בדריכות אחר התחלואה באזורים חרדייםצילום: אוהד צויגנברג

לדברי גורם בכיר במשרד הבריאות, "ביישובים שיהיה בהם שילוב של מספר פרמטרים המעידים על סיכון מוגבר להתפרצות יופעל פק"ל הפעלה (הכינוי לתוכנית, ע"א), שיכלול סיוע לרשות, הסברה ושיח עם מנהיגי קהילה בתחילה, ובהמשך גם הכרזה של היישוב או השכונה כ'אזור מוגבל'".

משרד הבריאות, לצד גורמים נוספים כמו משרד הביטחון והמשטרה, השקיע מאמצים רבים ביישום ההחלטה לבטל את העלייה ההמונית לרגל למתחם קבר רבי שמעון בר יוחאי (רשב"י) בהר מירון, במטרה למנוע הדבקה. אלא שלפחות בחלק מהשכונות החרדיות מתקשים לעמוד באיסור על הדלקת מדורות בל"ג בעומר, ובמשרד מודאגים מהצפיפות שנראתה באירועי החג.

לרשות מערכת הבריאות עומד כיום מרחב תמרון רחב יותר מזה בעבר להתמודדות עם התחלואה. מספר החולים החדשים הוא עשרות בני אדם ביום, מספר החולים המונשמים ואלה שמצבם קשה נמוך, ואפילו מערך הבדיקות לאבחון הנגיף מנוצל באופן חלקי ביותר, בשל מיעוט בפניות של אנשים עם תסמינים המעלים חשד לקורונה. מסיבה זו למערכת קל יותר להסיט משאבים לאיזורים שבהם ישנה התפרצות נקודתית של הנגיף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ