הממשלה אישרה לקיים אירועים בהשתתפות 50 איש או פחות בשטח פתוח

משרד הבריאות עדכן כי בישראל יש 3,736 חולי קורונה פעילים, וביממה האחרונה אובחנו 22 חולים. 266 בני אדם מתו עד כה מהמחלה. מערכת החינוך צפויה לשוב בשבוע הבא לפעילות מלאה וחופי הים ייפתחו ביום רביעי

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרכז העיר ירושלים, השבוע
עידו אפרתי
עידו אפרתי

הממשלה החליטה היום (שישי) להתיר לעסקים לערוך אירועים בשטח פתוח בהשתתפות עד 50 בני אדם. לפי הודעת משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות, "על בתי העסק יידרש לעמוד בכל הכללים החלים על הפעלת מקום ציבורי, ובכלל זה שמירה על ריחוק פיזי בין המשתתפים, עטיית מסיכות, ושמירה על כללי היגיינה". עוד נכתב כי ייאסר יחס של יותר מאדם לכל 15 מ"ר.

מוקדם יותר עדכן משרד הבריאות כי מספר הנדבקים בקורונה בארץ עומד כעת על 16,589, מתוכם 3,736 חולים פעילים. עד כה מתו מהנגיף 266 בני אדם והחלימו 12,587. 60 מהחולים במצב קשה, בהם 50 מונשמים. אתמול בוצעו 7,135 בדיקות קורונה, וביממה האחרונה אובחנו 22 חולים חדשים.

אנשי צוות רפואי בביה"ח אסף הרופא, במאי. "חלק מהספקים פעלו ללא הבנה בתחום", אמר מקור בתחום הרכשצילום: מוטי מילרוד

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל אתמול את המלצת משרדי החינוך והאוצר והורה להשיב בשבוע הבא את מערכת החינוך בכל הגילים לפעילות מלאה באזורים שבהם התחלואה בנגיף נמוכה. החזרה תתאפשר מיום ראשון, בהתאם לשיקול דעתם של ראשי הרשויות, וחלק מהמועצות האזוריות כבר הודיעו שיעכבו אותה ביום עקב הקושי לארגן את ההסעות בהתראה קצרה.

במקביל, שר הפנים אריה דרעי הודיע אתמול שחופי הרחצה ייפתחו למבקרים ביום רביעי. לפי ההחלטה, הרשויות יידרשו עד אז להכשיר את החופים לפי הנחיות משרד הבריאות. לאחרונה התפרסם שעיריית תל אביב הציעה מתווה לפתיחה מחודשת של החופים, שלפיו תתאפשר ישיבה בקבוצות של עד שישה אנשים, כאשר המרחק בין קבוצה לקבוצה יהיה שני מטרים.

בתוך כך, הוועדה למעקב אחר ההתמודדות עם משבר הקורונה הגישה אתמול דו"ח על פעילותה, שבמסגרתו הצביעה על שורת כשלים בתפקוד הממשלה במאבק במגפה. הוועדה מצאה כי שורת תוכניות לאומיות להיערכות למגפה עולמית, שהוכנו מאז 2007, לא יושמו בפועל.

לפי הדו"ח, רשות החירום הלאומית (רח"ל), שהיתה אמורה להוביל את ההתמודדות עם התפרצות מגפה בישראל, "נוונה והוחלשה" ולא היתה מעורבת במשבר. כמו כן, מצאו כי לאורך המשבר היה מחסור במידע אמין ומקיף על הנגיף שנדרש לצורך קבלת החלטות, גורמים שונים עיצבו אסטרטגיית יציאה ללא בסיס עובדתי ממשי והממשלה כשלה בייבוא מכונות הנשמה ובזירוז קבלת תוצאות הבדיקות לצורך קטיעת מעגל ההדבקה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ