אשת חינוך מרחובות וסייעת מתל אביב נדבקו בקורונה; עשרות תלמידים הוכנסו לבידוד

בית הספר היסודי שבו עובדת היועצת החינוכית ברחובות ייסגר עד 27 במאי. ראש העיר תל אביב רון חולדאי ביקש לקיים משבוע הבא בדיקות סקר לאבחון קורונה לאנשי החינוך בעיר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית ספר כרמים בירושלים, בשבוע שעבר. למצולמים אין קשר לכתבה

אשת חינוך בבית ספר יסודי ברחובות וסייעת בבית ספר יסודי בתל אביב אובחנו היום (שישי) כחולות בקורונה, וכ-60 תלמידים שאיתם באו במגע הוכנסו לבידוד. ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, ביקש מבית החולים איכילוב לערוך בדיקות סקר לאבחון קורונה לצוותי החינוך בעיר החל משבוע הבא.

52 תלמידים משתי כיתות בבית הספר נבון ברחובות וכל אנשי הצוות הונחו להיכנס לבידוד עד 27 במאי, לאחר שיועצת חינוכית במוסד החינוכי נדבקה בקורונה. על כן, בית הספר כולו נסגר למשך כשבועיים. במקביל הונחו שבעה תלמידים ומורה בבית הספר היסודי גליל בתל אביב לשהות בבידוד, לאחר שסייעת נדבקה בנגיף.

אתמול אישר ראש הממשלה בנימין נתניהו להשיב בשבוע הבא את מערכת החינוך בכל הגילים לפעילות מלאה באזורים שאינם נחשבים למוקדי תחלואה של הנגיף. זאת לאחר שבתי הספר היסודיים חידשו את פעילותם לפני כשבועיים במתכונת מצומצמת, לפיה רק תלמידי כיתות א' עד ג' מגיעים לבית הספר ולומדים בקבוצות של עד 18 תלמידים. ביום ראשון יתחדשו הלימודים גם בכיתות ד' עד ו'. החזרה ללימודים תתאפשר בהתאם לשיקול דעתם של ראשי הרשויות, וחלק מהמועצות האזוריות כבר הודיעו שיעכבו אותה ביום עקב הקושי לארגן את ההסעות בהתראה קצרה.

בית ספר בגבעתיים, החודש. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: עופר וקנין

המתווה החדש מאפשר את החזרת הפעילות בכפוף לאכיפת הסעיפים הבאים: עטיית מסכות בשטחים הפתוחים במהלך ההפסקות, עטיית מסכות בשיעורים מכיתה ד' עד י"ב, שמירה על היגיינה והצגת הצהרות בריאות בכניסה למוסד הלימודי. בהפסקות האוכל יהיה מרחק של שני מטרים בין התלמידים, ובתי הספר אמורים להעביר את עיקר הפעילות למרחבים המאפשרים מרווח כזה באופן קבוע. אם תתגלה תחלואה במוסד חינוכי, הוא ייסגר. עוד נכתב במתווה כי יש להקפיד על ניקיון קבוע של כל המבנים והמתקנים במוסד, לצד אספקת חומרי חיטוי רבים ושלטי הסבר. 

ב-1.6 תתקיים הערכת מצב מחודשת בנוגע לרשויות שמוגדרות כמוקדי תחלואה. לפי ההמלצה, הלימודים לא יחודשו בשבוע הבא במלואם במוקדי תחלואה באזורים שהיו מוגבלים בחודשיים האחרונים  - כמו דיר אל-אסד וחלק מהשכונות בירושלים, בבית שמש ובחורה. באזורים אלה הלימודים יימשכו תחת המגבלות הקיימות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ