ליצמן: היתה בהלת יתר מהקורונה, נתניהו נענה לפחדים של בר סימן טוב

שר הבריאות היוצא אמר כי כשמנכ"ל משרדו הזהיר מהאפשרות שעשרת אלפים ישראלים ימותו, הוא סבר ש"זה סתם מוגזם". לדבריו, הוא לא בא בטענות לרה"מ "כי בסך הכל המצב מצוין"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליצמן, בר סימן טוב ונתניהו במסיבת עיתונאים משותפת, במארס
הארץ

שר הבריאות היוצא, יעקב ליצמן, טען הערב (ראשון) כי הממשלה הפגינה "בהלת יתר" לנוכח מגפת הקורונה, וכי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, "נענה לפחדים" של מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב.

"גם אני חשבתי שהיתה בהלת יתר", אמר ליצמן בריאיון לכאן ב'. "ברגע שהמנכ"ל שלי אמר שהוא חושש מעשרת אלפים מתים, צעקתי בישיבת הממשלה שאני חולק על זה, שזה לא יהיה וזה סתם מוגזם. ראש הממשלה קיבל את ההגזמה הזו ונענה לפחדים של המנכ"ל. אני לא יכול לבוא אליו בהרבה טענות, כי בסך הכל המצב מצוין. על כל נפש שאבדה אנחנו בוכים, אבל סך הכל (מתו) 250".

היום מונה ליצמן לשר השיכון, לאחר שביקש לעזוב את משרד הבריאות. יולי אדלשטיין, יו"ר הכנסת לשעבר, יחליף אותו בתפקיד. בשבוע שעבר הודיע גם המנכ"ל בר סימן טוב, שאותו מינה ליצמן לתפקיד לפני חמש שנים, על פרישתו. בהודעת הפרידה מבר סימן טוב אמר ליצמן כי הוא "ניהל נכון ובאופן מעורר השתאות את משבר הקורונה".

מינויו של בר סימן טוב לתפקיד ב-2015 לווה בביקורת על כך שהוא אינו רופא, ובהמשך עלו טענות בדבר אווירה קשה שהשרה במשרד. התמודדותו עם התפשטות נגיף הקורונה זכתה תחילה להערכה, אך כשהמשבר החל לדעוך נטען כי לא היה קשוב מספיק לאנשי המקצוע במשרד הבריאות, וכי היה צורך לבחון חלופות למדיניות הסגר שקידם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ