משרד הבריאות צפוי לאפשר התקהלות של עד 50 בני אדם, גם במבנים סגורים

ההתקהלות תתאפשר כפוף לשמירה על מרחק של שני מטרים בין הנוכחים, ובתנאי שיעטו מסכות. כמו כן תותר ישיבה במקומות עבודה לא מסכה עם מחיצה של 1.20 מטר בין עובד לעובד

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדלשטיין ובר סימן טוב בטקס חילופי שר הבריאות, השבוע
הארץ

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הודיע הערב (חמישי) כי הנחה את מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב לחתום על צו המתיר התקהלות של 50 איש במבנים סגורים. ההתקהלות תתאפשר כפוף לשמירה על מרחק של שני מטרים בין הנוכחים, ובתנאי שיעטו מסכות. כמו כן תתאפשר ישיבה במקומות עבודה ללא מסכה, אם תוצב מחיצה של 1.20 מטר בין עובד לעובד - לעומת 1.50 מטר כפי שנדרש כיום.

אדלשטיין אמר: "אנחנו במצב של 'עת לפתוח', אבל אסור להיכנס לשאננות". הוא הדגיש כי "בלי שיתוף הפעולה של אזרחי ישראל, נגיף הקורונה עלול להתעצם והמשק עלול להיסגר בשנית".

אתמול נפתחו בתי התפילה ברחבי הארץ, שנסגרו ב-25 במארס. בתי התפילה יוכלו להיפתח בתנאי שישהו בהם עד 50 אנשים במרחק שני מטרים זה מזה. המתפללים יצטרכו לעטות מסכות ולהקפיד על כללי היגיינה. בנוסף, בתי התפילה יצטרכו למנות נאמן קורונה שיפקח על יישום ההנחיות. אתמול נפתחו גם חופי הים ברחבי הארץ, ועל השוהים בהם לשמור על מרחק ביניהם.

פתיחת חופי הים בתל אביב, אתמולצילום: מוטי מילרוד

משרד הבריאות אישר שלשום מתווה לפתיחת המסעדות, הברים, המועדונים, בריכות השחייה, המלונות, החוגים, תנועות הנוער ומוסדות החינוך הבלתי פורמלי ב-27 במאי. לפי המתווה, שטרם אושר בממשלה, תותר השמעת מוזיקה והעסקת תקליטנים במועדונים, אך ייאסר קיום הופעות חיות. המתווה טעון את אישור הממשלה.

אמש עמד מספר הנדבקים בקורונה על 16,665, כך לפי נתוני משרד הבריאות. שישה מהם אובחנו משלשום, ו-139 החלימו. מספר החולים הפעילים אתמול היה 2,812 ו-13,574 איש החלימו. 46 מהחולים במצב קשה, מהם 40 מונשמים. מניין המתים אתמול היה 279.

שני תלמידי כיתה ב' מבית הספר היסודי נבון ברחובות אובחנו שלשום כחולי קורונה. השניים נמצאים בבידוד מאז יום שישי לאחר שהתברר כי יועצת חינוכית שלימדה אותם נדבקה בנגיף. השבוע הודיעה עיריית רחובות כי מורה נוספת מבית הספר נדבקה, ולדבריה לא באה במגע עם היועצת. בית הספר נסגר ביום שישי למשך שבועיים, והכיתות שלימדו עובדות בית הספר הוכנסו לבידוד.

בתוך כך, 29 איש אובחנו היום כחולי קורונה ברצועת עזה, ומספר הנדבקים בנגיף עלה ל-49 - כך נמסר ממשרד הבריאות ברצועה. הפלסטינים שנדבקו בנגיף חזרו בימים האחרונים לרצועה דרך ישראל ומצרים, והם שוהים בבידוד. 2,000 איש שבאו איתם במגע נכנסו גם הם לבידוד. הרשויות בעזה הודיעו כי יסגרו את מעברי רפיח וארז ביום שבת ועד סוף החודש בשל העלייה במספר החולים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ