דיירת בבית האבות משען בב"ש אובחנה כחולת קורונה; 29 חולים חדשים אובחנו בישראל

האשה, בת 87, היא החולה הראשונה במקום מאז תחילת חודש אפריל. בבית האבות ביקשו ממשרד הבריאות לבדוק את כל הדיירים ואנשי הצוות במחלקה הסיעודית, שם מתו 14 דיירים מהנגיף. הביקורים במחלקה הופסקו

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית האבות משען בבאר שבע, בחודש שעבר
אלמוג בן זכרי

דיירת בת 87 מבית האבות משען בבאר שבע אובחנה הלילה (שבת) כחולת קורונה ואושפזה במצב בינוני בבית החולים סורוקה בעיר. האשה היא החולה הראשונה בבית האבות מאז תחילת חודש אפריל. בבית האבות מתו 14 דיירים מאז שהתפרצה המגפה בישראל, כולם מהמחלקה הסיעודית שבה מטופלת הדיירת.

בבית האבות ביקשו ממשרד הבריאות לבדוק את כל הדיירים ואנשי הצוות במחלקה הסיעודית. ממשען נמסר כי הם מפסיקים את הביקורים במחלקה עד לביצוע הבדיקות וקבלת התוצאות, "על מנת להבטיח את בריאות הדיירים במחלקה ומשפחותיהם". בבית האבות הוסיפו: "אנו ממשיכים לטפל בדיירי המחלקה תוך מדיניות מחמירה של בידוד והגנה מלאה, מבלי להסתמך רק על תוצאות הבדיקות".

משרד הבריאות אישר ביקורי משפחות במשען בבאר שבע ב-30 באפריל, תשעה ימים לאחר שהתיר זאת לכלל המוסדות הגריאטריים. זאת, לאחר שלא נמצאו חולים חדשים בקרב הדיירים במשך מספיק זמן. הביקורים במשען, כמו בשאר בתי האבות, נעשים בהתאם לכללי הריחוק החברתי כפי שנקבעו בנוהל משרד הבריאות.

לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הערב, מספר החולים בקורונה בישראל עומד על 2,343 בני אדם. 29 בני אדם אובחנו מאז יום חמישי ו-366 החלימו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ