בר סימן טוב: יש עלייה משמעותית בתחלואה בבתי הספר; מחר נחליט אם לסגור אותם

בר סימן טוב המליץ להימנע מפגישות עם קשישים ולחזור לתקשר עם סבים וסבתות באמצעות תוכנת זום. עד אחר הצהריים אובחנו בישראל כ-85 חולי קורונה חדשים

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מימין: סדצקי, בר סימן טוב וגרוטו במסיבת העיתונאים, היום
מימין: סדצקי, בר סימן טוב וגרוטו במסיבת העיתונאים, היוםצילום: מוטי מילרוד

במשרד הבריאות שוקלים לסגת מחלק מההקלות שנקבעו לאחר שחלה ירידה בתחלואה בקורונה, ובראש ובראשונה לשוב ללמידה מקוונת בחטיבות הביניים והתיכונים. במסיבת עיתונאים שקיים היום (שישי) אמר מנכ"ל משרד הבריאות היוצא, משה בר סימן טוב, כי ההחלטה אם לעשות זאת תתקבל מחר. 

"אם נגיע מחר למסקנה שצריך לסגור חלק מהשכבות, לא נהסס לעשות זאת", הבהיר. בר סימן טוב הדגיש כי נתח משמעותי מהחולים החדשים בקורונה הם תלמידים ואנשי צוות חינוכי. על פי נתוני משרד הבריאות, בקרב הנבדקים בגילאי 10-19, שיעור הנדבקים הוא 35%, ובקרב הנבדקים עד גיל תשע שיעור הנדבקים הוא 7.5%.

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות סיגל סדצקי אמרה כי במשרד "משוכנעים שקיימת בעיה בבתי הספר. נכון להיום אנחנו מדברים על מוקדים ב-31 בתי ספר. ההתנהגות של ילדים בחטיבת הביניים לא מאפשרת שמירה על הכללים למניעת חשיפה". היא הוסיפה כי היום, עד השעה שבה החלה מסיבת העיתונאים, אובחנו בישראל כ-85 חולי קורונה חדשים.

בר סימן טוב ציין כי אתמול אובחנו בישראל 79 חולי קורונה חדשים. "מכאן הדרך למאה ומאתיים קצרה, ומשם הדרך ל-700 או אלף חולים ביום מהירה עוד יותר", הדגיש. "מבחינתנו, נורת האזהרה של מאה החולים החדשים ביום כבר נדלקה". לדבריו, "אין דרך למנוע תחלואה אם אין שמירה על הכללים". 

הגמנסיה העברית בירושלים, היוםצילום: אוהד צויגנברג

בר סימן טוב המליץ להימנע מפגישות עם קשישים ולחזור לתקשר עם סבים וסבתות באמצעות תוכנת זום. מנכ"ל משרד הבריאות היוצא אמר עוד כי החולים החדשים לא אובחנו באזור מסוים אלא מתגוררים בכל רחבי הארץ. המשנה למנכ"ל משרד הבריאות איתמר גרוטו הוסיף כי חידוש הטיסות לחו"ל בחודש יוני "אינו עומד על הפרק". 

משרד הבריאות עורך בדיקות לאבחון קורונה לכל התלמידים ואנשי הסגל בבתי ספר שבהם מתגלה חולה, ללא קשר להופעת תסמינים. נתוני משרד הבריאות שפורסמו אמש הצביעו על 79 נדבקים חדשים בקורונה ב-24 השעות שקדמו לפרסום ההודעה. המשרד כינה את העלייה ב-48 השעות הקודמות "חריגה". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ