חרף העלייה בתחלואה, השרים החליטו שלא לסגור באופן גורף את בתי הספר

בדיון בהשתתפות נתניהו הוחלט לאפשר את המשך הלימודים בבתי ספר שבהם לא התגלו חולי קורונה. משרד הבריאות הודיע כי 25 נדבקים אובחנו ביממה האחרונה, לעומת 115 ביממה שלפניה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הגימנסיה העברית בירושלים
הגימנסיה העברית בירושליםצילום: אוהד צויגנברג

שרי הממשלה אישרו היום (שבת) את המשך הלימודים בבתי ספר שבהם לא התגלתה תחלואה בקורונה. בדיון בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי הבריאות, החינוך, האוצר, הביטחון וביטחון הפנים, מנכ"ליהם והיועץ המשפטי לממשלה, הוחלט שלא לסגור באופן גורף את כל בתי הספר לנוכח הגידול במספר החולים בין תלמידים ואנשי חינוך.

הערב הודיע משרד הבריאות כי 25 חולי קורונה חדשים אובחנו ביממה האחרונה, לעומת 115 ביממה שלפניה. בכך עלה מספר הנדבקים ל-17,012, ומתוכם 14,811 החלימו. לפי משרד הבריאות, מספר חולי הקורונה הפעילים הוא 1,917, ו-34 מהם נזקקים להנשמה. מניין המתים מהמחלה לא השתנה, והוא עומד על 284. 

אתמול הודיעו בכירי משרד הבריאות כי נשקלת חזרה ללמידה מקוונת בחטיבות הביניים ובתיכונים, לנוכח חלקם הגדול של תלמידים ואנשי צוות חינוכי בין החולים האחרונים שאובחנו. מנכ"ל המשרד היוצא, משה בר סימן טוב, אמר: "אם נגיע מחר למסקנה שצריך לסגור חלק מהשכבות לא נהסס לעשות זאת". ראש שירותי בריאות הציבור במשרד, פרופ' סיגל סדצקי, הזהירה כי "ההתנהגות של ילדים בחטיבת הביניים לא מאפשרת שמירה על הכללים למניעת חשיפה".

בתוך כך הודיע ועד בית הספר היסודי על שם פולה בן גוריון בשכונת רחביה שבירושלים כי הוא יושבת מחר ומחרתיים, בעקבות התפרצות הקורונה בגימנסיה העברית בשכונה. לפי הודעת הוועד, בבית הספר לומדים כמה אחים של תלמידי הגימנסיה שאובחנו כחולים. עיריית ירושלים הודיעה כי מספר חולי הקורונה במקום הוא 122 - 104 תלמידים, 15 אנשי צוות ושלושה הורים. ברקע העלייה בתחלואה הודיע היום מגן דוד אדום כי החל להפעיל שוב מתחמי "היבדק וסע" באצטדיון טדי בבירה, בגני יהושע בתל אביב, בחיפה ובבאר שבע. 

"חלק מקרב התלמידים עם אחים חולים טרם נבדקו, ואחרים עדיין לא קיבלו את התשובות על הבדיקות שערכו", נאמר בהודעה. לפיכך החליט הוועד להשבית את הלימודים עד שיתקבלו תוצאות כל הבדיקות. הוועד הודיע כי יבקש ממינהלת החינוך בירושלים לבדוק את כל תלמידי בית הספר ואת אנשי הצוות. לפי ההודעה, "במידה ויש נדבקים תידרש הערכות חדשה לחלוטין, כולל בידוד נרחב שעליו יורה ככל הנראה משרד הבריאות". 

עיריית תל אביב קנסה מאז אתמול 20 בתי עסק בשל אי-שמירה על הנחיות משרד הבריאות. כל עסק נקנס ב-5,000 שקלים. בין העסקים שנקנסו מסעדות, בתי קפה, ברים ומועדונים, בהם האומן 17, שהבעלים שלו יזומן לשימוע. דובר העירייה שלח בקבוצה של בעלי עסקים בעיר את הודעת הדוברות על הקנסות לעסקים והזהיר מפני "הפקרות": "חשוב להעביר ולהבהיר לכל בעלי העסקים שאחרי שהעירייה דחפה בכל הכוח לפתיחתם, חשוב עכשיו שימלאו את חלקם ויקפידו על ההנחיות. אכפנו ונמשיך לאכוף, ולא נסכים שהמסעדות, בתי הקפה והברים יהפכו למוקדי הדבקה", כתב.

בעלי המועדונים בעיר התכוננו לפתיחה מחודשת שלהם בסוף השבוע, בהתאם למתווה שהציג משרד הבריאות. ואולם, הממשלה לא אישרה לבסוף את פתיחתם, כך שבעלי מועדונים ומארגני מסיבות נקלעו למצב שבו מכרו כרטיסים למסיבות שלא יכלו לקיים. כמה מהם החליטו, לאחר ייעוץ משפטי, להפעיל את המועדונים תוך הגדרתם כמסעדות או כברים ועמידה בהנחיות התו הסגול.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ