אדלשטיין: בדיקות הקורונה יורחבו לכל הארץ, גם למי שלא גילה תסמינים

שר הבריאות הציג קריטריונים חדשים לבדיקות ברקע העלייה במספר הנדבקים - ולפיהם בני ביתו של חולה מאומת ייבדקו פעמיים, רופאים יוכלו לקבוע אם לערוך בדיקות ואוכלוסיות מיוחדות ייבדקו גם אם לא באו במגע עם חולים

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדלשטיין במסיבת עיתונאים בירושלים, הערב
אדלשטיין במסיבת עיתונאים בירושלים, הערבצילום: אמיל סלמן

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, אמר הערב (ראשון) כי משרדו ישנה את המדיניות של הבדיקות לגילוי קורונה - וירחיב את הבדיקות לכל הארץ בעקבות העלייה במספר החולים, גם לאלה שלא גילו תסמינים. הוא הוסיף כי כל אדם עם תסמינים שבא במגע עם חולה מאומת והגיע לבית חולים יהיה זכאי להיבדק, וכי התנאים לשליחה לבידוד לא ישתנו. 

בהצהרה לתקשורת הוסיף אדלשטיין כי ההידבקות בבתי הספר בירושלים, ובראשם הגימנסיה העברית, היא סימפטום להדבקה רחבה יותר ש"מאוד מדאיגה אותנו". עוד אמר השר כי מתוך 2,800 בדיקות שנעשו היום נמצאו 53 חולי קורונה חדשים.

השר הציג את הקריטריונים החדשים שיצריכו היבדקות: בני בית של חולה מאומת, גם אם אינם סובלים מתסמינים, ייבדקו ביום אימות בן הבית ופעם נוספת לאחר חמישה ימים; אנשים שאינם סובלים מתסמינים שהיו במגע קרוב עם חולה מאומת בבתי הספר (באותה הכיתה, בהסעה משותפת ובמקרים מסוימים גם בכלל בית הספר); אנשים שאינם סובלים מתסמינים שהיו במגע קרוב עם חולה מאומת בדיור מוסדי (דיור מוגן, מחלקות סיעודיות, מסגרות רווחה ועוד); לפי שיקול דעתו של הרופא המטפל; כל האוכלוסיות המיוחדות בהתאם להנחיות משרד הבריאות; כל אדם הסובל מתסמינים שהיה במגע קרוב עם חולה מאומת; כל אדם הסובל מתסמינים של המחלה שביקר בבית חולים.

מוקדם יותר היום הוכנסו לבידוד כל התלמידים ועובדי ההוראה בגימנסיה העברית בירושלים עד 9 ביוני. זאת לאחר שאובחנו בבית הספר 116 תלמידים ו-18 עובדי הוראה - 8.7% מכל התיכון. גם ארבעה הורים לתלמידים בבית הספר נדבקו בנגיף. לפי נתוני משרד החינוך, מחצית מ-44 חולי הקורונה החדשים שהתגלו מאתמול במערכת החינוך הם תלמידי הגימנסיה העברית. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ