מספר התלמידים ועובדי ההוראה שמצויים בבידוד גדל פי שלושה מאתמול

לפחות 13 חולים חדשים אובחנו מאתמול ומוסדות לימוד בירושלים, בחדרה, ברהט וביישובים נוספים נסגרו עקב חשש להתפשטות נגיף הקורונה. 5,266 תלמידים ואנשי הוראה הושמו בבידוד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם היבדק וסע בירושלים, שלשום

5,266 תלמידים ועובדי הוראה מצויים כעת בבידוד בעקבות הגידול בתחלואה בקורונה במוסדות חינוך ברחבי הארץ, כך לפי נתוני משרד החינוך. מדובר בעלייה של פי שלושה לעומת מספר המבודדים אתמול. בימים האחרונים אובחנו כחולים תלמידים ואנשי צוות מירושלים, מבאר שבע, מחדרה, מרהט ומיישובים נוספים, 74% מהם מהגימנסיה העברית בבירה. חמישה בתי ספר ושבעה גנים סגורים היום עקב הגידול בתחלואה, ומאתמול אובחנו לפחות 13 חולים חדשים. 

בבית הספר פולה בן גוריון בירושלים אובחנו שני תלמידים כחולים בקורונה, ובית הספר נשאר סגור היום בהחלטת ההורים. גם מחר בית הספר לא צפוי להיפתח. גם בחטיבת הביניים גבעת רם בעיר אובחן תלמיד כחולה ו-29 תלמידים ועובדי הוראה הוכנסו לבידוד. בנוסף, מורה למחול בבירה אובחנה עם הנגיף ועשרות תלמידותיה הושמו בבידוד.

בגימנסיה העברית עלה מספר המאובחנים ל-147 תלמידים ואנשי צוות, וכל התלמידים ועובדי ההוראה נדרשים בבידוד עד 9 ביוני. בנוסף, ארבעה הורים לתלמידים בבית הספר נדבקו בנגיף. בתיכון הניסויי-תורני הרטמן לבנים הוכנסו אתמול התלמידים לבידוד עד להודעה חדשה בהוראת הרופאה המחוזית. בבית הספר לבנות התלמידות לא ילמדו עד מחר. בנוסף, ילד בגן בשכונת קטמון בעיר אומת אתמול כחולה קורונה. אביו של הילד, מורה בגימנסיה, חולה גם הוא בנגיף. אנשי הצוות ו-30 ילדי הגן הונחו להיכנס לבידוד.

הגימנסיה העברית בירושלים, בשבוע שעברצילום: אוהד צויגנברג

בהתנחלות גבעת זאב הצפונית לירושלים אובחן אתמול מורה בבית הספר אופק כחולה קורונה. בעקבות זאת הורה ראש המועצה, יוסי אברהמי, על סגירת בית הספר החל מהבוקר ועד יום רביעי. 278 תלמידי בית הספר ו-35 אנשי הצוות שבו הושמו בבידוד עד 10 ביוני. בקיבוץ צרעה שבמועצה האזורית מטה יהודה אובחנה תלמידת כיתה א' בבית הספר הר-טוב כחולה בקורונה. התלמידים בכיתתה וכמה מורות וסייעות בבית הספר הושמו בבידוד, אך בשאר השכבות יתנהלו הלימודים כרגיל.

בנוסף, כ-200 תלמידים בבתי ספר בבאר שבע הושמו היום בבידוד עד 9 ביוני עקב חשד שתלמידה ומורה נדבקו בנגיף. בבית ספר תיכון בעיר הושמו כל תלמידי כיתות ז' בבידוד בעקבות חשד שאחת התלמידות נדבקה. מדובר ב-175 תלמידים ו-13 עובדי הוראה. בבית ספר יסודי בעיר הושמו בבידוד 32 תלמידי כיתות ב', 30 ילדי גן ושלושה אנשי צוות, עקב חשד שאחת התלמידות נחשדה כחולה. היא ביצעה בדיקת קורונה וטרם קיבלה תשובה.

בחדרה, תלמידת כיתה ז' מבית הספר הרב-תחומי "חדרה" אובחנה הבוקר כחולה בקורונה. 1,800 תלמידים ו-250 אנשי צוות נשלחו לבידוד עקב כך ובית הספר שב למתכונת למידה מרחוק. באשדוד אובחנה מורה בכיתות הנמוכות של בית הספר "בית יעקב" ומאה תלמידים הושמו בבידוד. ברהט הושמו בבידוד כ-750 תלמידים ואנשי צוות בבית ספר התיכון "א-נור", לאחר שאחד המורים אובחן כחולה.

שטיפת ידיים בגן בירושלים, בחודש שעברצילום: AMIR COHEN/רויטרס

"ידענו והתרענו"

עשרות מנהלי בתי ספר על-יסודיים בירושלים הביעו אתמול תמיכה במנהל הגימנסיה העברית וכתבו במכתב: "ידענו והתרענו בקול כי בתנאים הנוכחיים אי אפשר להקפיד באופן מלא על ריחוק חברתי". לדבריהם, "בכיתות גדולות לא ניתן לשמור על מרחק פיזי של שני מטרים בין תלמידים, בימי למידה ארוכים קשה מאוד לדרוש עטיית מסיכה באופן רצוף וכמעט בלתי אפשרי לגרום לבני נוער לא להתקרב זה לזה". הם ציינו כי "המקרה שקרה בגימנסיה יכול היה לקרות בכל בית ספר אחר. אין במקרה זה כדי להטיל רבב בהתנהלות בית הספר". 

מנהלת תיכון בויאר בירושלים, דפנה מנשה-ברוך, סיפרה כי עקב אבחון החולים בגימנסיה היה ברור כי גם תלמידים במוסד שהיא עומדת בראשו עשויים להידבק, בהסעות משותפות או על ידי קרובי משפחה שלומדים בגימנסיה. "עשינו חשיבה מחודשת על המצב והיה לנו ברור שזה עלול להיות כאש בשדה קוצים: ברגע שיתגלה אצלנו חולה מאומת אחד, כל בית הספר עלול להיסגר", אמרה. עקב כך הוחלט לא להחזיר את תלמידי החטיבה לבית הספר השבוע ולקיים לימודים רק עבור תלמידי כיתות י"א-י"ב. "זה מאפשר לנו לפזר אותם על פני כיתות שונות עם 15 ילדים בכל כיתה, כך שלכל אחד יש שולחן וכיסא משלו. זה יאפשר לשמור על ריחוק פיזי ריאלי יותר", הסבירה. 

"יש לי אמון מלא בהחלטות שמתקבלות בעיריית ירושלים ובבית הספר", אמרה שני רוזנבליט שמעונוביץ, אם מירושלים. "מבחינתי, כשיהיה צורך לסגור את בתי הספר ייסגרו, ועד אז אני סומכת על ההחלטה להשאיר פתוח". ואולם, הורים רבים החליטו לא לשלוח את ילדיהם לבית הספר אתמול. "הורים רוצים לדעת: מי בבידוד, מאיזו כיתה", הוסיפה רוזנבליט שמעונוביץ, "בית הספר צריך לאזון בין הרצון להפיג חששות ולשתף במידע לבין חובתו לשמור על צנעת הפרט". 

חזרה לשגרה בירושלים, בשבוע שעברצילום: אוהד צויגנברג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ