נתוני משרד הבריאות: 116 חולים חדשים בקורונה אובחנו ביממה האחרונה

זהו מספר החולים הגדול ביותר שאובחנו ביממה מאז 1 במאי. 62 בני אדם החלימו ביממה האחרונה, מניין המתים עלה ל-290. נתניהו: הלימודים לא יבוטלו באופן גורף, אלא רק במקרה של הדבקה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירושלים, היום
ירושלים, היוםצילום: אוהד צויגנברג

משרד הבריאות הודיע הערב (שלישי) כי ביממה האחרונה אובחנו בישראל 116 חולי קורונה חדשים - מספר החולים החדשים ביממה הגדול ביותר מאז 1 במאי. לפי נתוני המשרד, 62 חולים החלימו מאמש. מספר החולים הפעילים בישראל עלה ל-2,055, מהם מאושפזים בבתי חולים 106. 29 מהחולים מונשמים ומניין המתים עלה ל-290. עד כה נדבקו בקורונה בישראל 17,285 בני אדם והחלימו 14,940.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קיים הערב הערכת מצב לגבי התפרצות הנגיף בבתי הספר והצהיר בעקבותיה כי הלימודים לא יבוטלו באופן גורף, אלא רק במקרה של הדבקה. לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו בצהריים, 225 תלמידים ומורים נדבקו בקורונה בבתי הספר ובגנים, ב-36 מוסדות לימוד, וכ-5,000 שוהים בבידוד. משעות הבוקר נסגרו בתי ספר בבאר שבע, בחולון, בשדרות, ברהט ובערערה לאחר שמורים ותלמידים אובחנו כחולים בנגיף. כל התלמידים ואנשי הצוות בבתי הספר נשלחו לבידוד עד להשלמת החקירות האפידמיולוגיות ובחינה כמה תלמידים נוספים נדבקו. לצד זאת, עיריית ירושלים הודיעה כי כלל החוגים המתקיימים בין כותלי בתי הספר יתבטלו עד להודעה חדשה.

בדיקות קורונה בירושלים, אתמולצילום: אוהד צויגנברג

שר החינוך, יואב גלנט, אמר היום כי עוד לא התקבלה החלטה לגבי שינוי ההתנהלות בבתי הספר, כמו חזרה ללימודים בקבוצות קטנות וקבועות. "האם זה יכול לקרות בעוד ימים או שבועות? הכל יכול להיות. אם הדברים יתדרדרו נצטרך לחשוב", אמר. בנוסף, הוא הבהיר כי עמדתו היא שאין לסגור את בתי הספר אם לא אובחנו בהם חולים. אתמול הנחה השר כי כל מוסד בו מתגלה חולה מאומת - ייסגר באופן מיידי.

הלימודים במוסדות החינוך חודשו באופן חלקי לפני כשלושה שבועות, ולפני כשבועיים שבו לפעול באופן מלא. מאז התפרץ הנגיף בכמה בתי ספר, בין היתר בגימנסיה העברית בירושלים - שם אובחנו יותר מ-140 תלמידים ועובדים. אתמול עדכן משרד החינוך כי 206 תלמידים ועובדי הוראה חלו בקורונה. בעקבות זאת, 18 מוסדות חינוך נסגרו ו-6,212 איש נשלחו לבידוד. לפי המשרד, כ-70% מתוך כלל התלמידים החולים הם מהגימנסיה העברית בירושלים, וכ-33% מעובדי ההוראה החולים משתייכים למוסד. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ