יהונתן ליס
יהונתן ליס

חבר הכנסת סאמי אבו שחאדה מהרשימה המשותפת הודיע הלילה (חמישי) כי נדבק בקורונה. פעילות הכנסת שתוכננה להיום בוטלה בעקבות האבחון. אבו שחאדה נבדק מפני שנהגו האישי אובחן שלשום כחולה, ומאז שוהים חבר הכנסת וכל אנשי לשכתו בבידוד ביתי. בריאיון הבוקר לכאן ב' אמר אבו שאחדה כי פגש בשבועיים האחרונים אלפי אנשים במשכן הכנסת ומחוצה לו. חבר הכנסת ביקר בימים האחרונים את בני משפחתו של איאד אלחלאק, שנורה למוות ביום שבת על ידי שוטר מג"ב, הם יצטרכו להיכנס לבידוד.

מבין חברי הכנסת ברשימה המשותפת, איימן עודה, עאידה תומא-סלימאן, יוסף ג'בארין, נמצאו שליליים בבדיקה. ח"כ עופר כסיף קיבל הודעה ממשרד הבריאות שלפיה אינו מחויב בבידוד.

מהכנסת נמסר הבוקר כי נדחו כל ישיבות הוועדות שתוכננו להיום וכי עובדי המשכן הונחו שלא להגיע למקום אם עבודתם אינה חיונית. עוד נמסר כי מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ והגורמים המקצועיים ידונו היום כיצד לפעול ויתייעצו בנושא עם משרד הבריאות.

אבו שחאדה עדכן הלילה בטוויטר שנדבק בנגיף, והוסיף: "אני פונה לכל מי שהיה בסביבה הקרובה שלי בבקשה להיכנס לבידוד ולערוך בדיקה". לדבריו, "על כולנו להפנים שהמערכה עדיין לא הסתיימה. הווירוס קיים עדיין בינינו והחזרה כביכול לשגרה עוזרת לווירוס להתפשט בצורה גדולה ומהירה".

אבו שחאדה הודיע על הידבקותו לקצין הכנסת, ניצב יוסי גריף. שלשום הודיע אבו שחאדה לגריף כי נהגו האישי נמצא חיובי לנגיף וכי הוא נכנס לבידוד. ניצב גריף הודיע לחברי הכנסת ועובדיה כי הנהג שהה במשכן הכנסת ביום שלישי שעבר, וכי על כל מי ששהה במחיצתו להיכנס לבידוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ