148 אובחנו בקורונה ביממה האחרונה; שיעור החיוביים בת"א גבוה מהממוצע הארצי

מניין החולים הפעילים בנגיף עומד כעת על 2,722. לפי דו"ח של מרכז המידע של אמ"ן, יחס ההכפלה השבועי של מספר החולים בתל אביב גבוה מהממוצע הארצי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בדיקת קורונה בירושלים, היום

148 בני אדם אובחנו כחולי קורונה ביממה האחרונה, כך עולה (שלישי) מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הערב (שלישי). עוד עולה מהנתונים כי 32 החלימו ביממה האחרונה, ומספר החולים הפעילים עומד כעת על 2,722. לפי הנתונים ודו"ח של מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה, המסונף לאגף המודיעין בצה"ל, 166 חולים נוספו בתל אביב החל מ-1 ביוני.

לפי נתוני משרד הבריאות, 18,180 בני אדם נדבקו בקורונה בישראל, מתוכם החלימו 15,159. 31 מהחולים הפעילים מוגדרים במצב קשה, בהם 24 מונשמים. בנוסף, ביממה האחרונה מת חולה קורונה אחד, כך שמספר המתים מהנגיף עלה ל-299. ביממה האחרונה נערכו 14,343 בדיקות לאבחון קורונה, כך על פי משרד הבריאות.

לפי הדו"ח של מרכז המידע והידע למערכה בקורונה, שנתוניו נכונים לאתמול, 129 חולים התגלו בתל אביב מתחילת החודש. הערב התברר כי ביממה החולפת נוספו 37 חולים בעיר. בדו"ח צוין כי בשבוע האחרון שיעור הבדיקות החיוביות בתל אביב עמד על מעל 2% – יותר מהממוצע הארצי. כך גם לגבי יחס ההכפלה בעיר, העומד על 2.

מנתוני החולים שאותרו בשבוע האחרון בתל אביב עולה כי רובם צעירים יחסית, בגילים 20 עד 49, אשר מרוכזים בעיקר בדרום תל אביב וביפו. בשני האזורים נסגרו בשבוע שעבר כמה בתי ספר לאחר שהתגלו בהם חולים. עוד צוין בדו"ח כי מתוך כלל החולים החדשים, לפחות 66 הם זרים חסרי מעמד שאותרו לאחר שרוכזו מאמצים להבנת מצב התחלואה בקרב אוכלוסייה זו ולמניעת התפשטותה.

תל אביב, בשבוע שעברצילום: אייל טואג

בשבוע שעבר פנתה עיריית תל אביב למשרד הבריאות בבקשה לעשות בדיקות בקהילה הזרה, עקב דו"ח קודם של המרכז שהעיד על חשש להדבקה בקהילה, במקביל לבדיקות שנערכות במרפאת טרם לחסרי מעמד. "ממה שאנחנו מבינים מהמדינה, החולים מקרב האוכלוסייה הזרה לא מתרכזת רק בנווה שאנן", אמר מקור בכיר בעיריית תל אביב הבקיא בפרטים. "הנתונים מדברים על כל מחוז תל אביב ולא מפריד את תל אביב מערים אחרות באזור, ובאים להיבדק כאן אנשים מערים אחרות בסביבה".

מהעירייה מסרו בתגובה: "האכיפה המוגברת בימים האחרונים של כללי התו הסגול והנחיות משרד הבריאות בבתי העסק נובעת בין היתר ובעיקר מהחשש מתחלואה גוברת והידבקויות ומטרתה קודם כל לשמור על בריאות הציבור ולצמצם את העלייה בתחלואה שכאמור אנו רואים בימים האחרונים".

137 מוסדות חינוך סגורים

ממשרד החינוך נמסר היום כי עד כה התגלו 418 חולים בקרב התלמידים ועובדי ההוראה במוסדות החינוך בישראל. 137 בתי ספר ומוסדות חינוך אחרים סגורים כעת, וכ-22 אלף עובדי הוראה ותלמידים נמצאים בבידוד.

בירושלים נסגר היום בית הספר התיכון בויאר לאחר שהתגלה בו חולה מאומת. גם בית ספר לבנות בשכונת שועפאט במזרח ירושלים נסגר לאחר שמורה נמצאה חיובית לנגיף. במודיעין נסגרה הישיבה התיכונית "לפיד מודיעין" לאחר שאיש צוות אובחן כחולה.

כיתה בבית ספר בירושלים, בשבוע שעברצילום: אוהד צויגנברג

כמו כן, בית הספר התיכון אחד העם בפתח תקוה נסגר לאחר שאחת התלמידות התגלתה כחולה. בית הספר היסודי הרא"ל בבת ים הושבת לאחר שמורה אובחנה כחולה, וכך גם בית הספר היסודי ניצני המדע ברחובות שבו התגלתה תלמידה שנדבקה בנגיף. מעיריית בני ברק נמסר כי שתי אחיות הלומדות בבית הספר בית יעקב מרכז אובחנו כחולות, אך לא נמסר אם המוסד ייסגר ואם תלמידותיו ואנשי הצוות ישהו בבידוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ