גרוטו: מתנצל אם טעיתי בפטור לטדי שגיא, לא היה ראוי להפוך אותי לשעיר לעזאזל

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות כתב למנכ"ל בר סימן טוב כי הוטעה לגבי סיבת הביקור של טדי שגיא בארץ והחליט להקל בתנאי הבידוד שלו בהתאם למדיניות המשרד. הוא קבל על האופן שבו טופל, וכינה אותו "בלתי נתפס ובלתי הוגן"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרוטו במסיבת עיתונאים, במאי

פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, שלח היום (שישי) מכתב למנכ"ל המשרד, משה בר סימן טוב, שבו הבהיר כי אפשר למיליארדר טדי שגיא להשתתף באירוע על אף ששב מחו"ל משיקול ענייני בלבד, אך התנצל אם קיבל החלטה שגויה. הוא ציין כי הוטעה לגבי סיבת הביקור של שגיא בארץ והבהיר כי קיבל את ההחלטה לאפשר לו לצאת לאירוע בהתאם למדיניות המשרד. 

שלשום פורסם בחדשות 12 כי גרוטו אישר לשגיא שלא להיכנס לבידוד לאחר שהגיע לארץ מקפריסין במטוסו הפרטי. לפי הפרסום, שגיא פנה תחילה לבר סימן טוב בבקשה לקבל פטור מבידוד, ומשסירב פנה לגרוטו שנעתר לבקשתו. המיליארדר השתתף במסיבה בביתו של איציק טולדנו, אביה של בת הזוג של עומר אדם, ולאחר מכן חזר לקפריסין שם הוא מתגורר עם משפחתו. ממשרד הבריאות נמסר כי מתן האישור היה משגה, ושר הבריאות יולי אדלשטיין הורה לבר סימן טוב לערוך בירור לגרוטו, וזה דרש ממנו הבהרות

במכתב לבר סימן טוב היום הבהיר גרוטו כי קיבל את הפנייה באשר לשגיא מתוך שירות המדינה, וציין כי הוא כלל לא מכיר את שגיא ולא קיבל כל תמורה ממנו או מגורמים הקשורים אליו. הוא ציין כי בפנייה אליו "לא דובר על מסיבה אלא על אירוע משפחתי... התחוור לי בדיעבד כי הוטעיתי לגבי סיבת הביקור, ולא ידעתי, ועד היום איני יודע אם הנושא הגיע לדיון אצלך לפני שהגיע אליי ואתה שללת את האישור".

גרוטו ציין עוד כי האישור לא היה לפטור מבידוד אלא להקלה בתנאי הבידוד, דבר שנמצא לדבריו בסמכות משרד הבריאות. הוא הוסיף כי האישור ניתן תוך הצבת תנאי של שמירה על תנאי הבידוד המלאים, למעט האישור לצאת לאירוע משפחתי, וכי "ההקלה תואמת את מדיניות ונוהלי משרד הבריאות ואין בה בשום אופן חשש לפגיעה בבריאות הציבור", כלשונו. 

גרוטו הדגיש כי במהלך הקריירה שלו קיבל החלטות רבות והוסיף כי "על כל מקרה שבו שיקול הדעת שלי היה מוטעה, והחלטה שבאה בעקבותיו היתה מוטעית: אני מתנצל". עם זאת, הוא הבהיר: "בין התנצלותי זו לבין שלל ההשמצות וההתקפות כלפיי בימים האחרונים, פעורה תהום... מסע השקרים ההכפשות וההשמצות בתקשורת ביממה האחרונה היה כמעט למעלה מכוחותיי - ועדיין נשכתי שפתיים ולא הגבתי ולו במילה, במישרין או בעקיפין, מתוך תקווה ואמונה שהנהלת המשרד תפעל באופן הגון כדי שהדברים יחזרו למסלול תקין".

טדי שגיאצילום: אנדי פרדייס

הוא כתב עוד כי "במקרים רבים אנשים שונים, ובכללם בכירים, לא הקפידו על הכללים, והעבירו מסרים שערערו את אמון הציבור. אין ספק שיש להימנע מכך, אבל להפוך אותי לשעיר לעזאזל ולאשם המרכזי בתופעה הזו – זה צעד לא ראוי ואני מקווה שלא עומדים מאחוריו מניעים זרים". 

גרוטו ציין כי "הטענה לפיה סייעתי למר טדי שגיא בשל היותו מיליארדר, הינה מגוחכת. כידוע לך, לאורך כל שנותיי במשרד הבריאות, אני נוהג לסייע לכל מי שפונה אליי... סייעתי לטדי שגיא כמו שהייתי מסייע לכל אדם אחר בנסיבות דומות ואם שגיתי – השגיאה הזו היתה נעשית לגבי כל אדם אחר".

בר סימן טוב וגרוטו במסיבת עיתונאים במשרד הבריאות, בחודש שעברצילום: מוטי מילרוד

עוד כתב המשנה למנכ"ל כי בחודשים האחרונים פעל רבות במסגרת תפקידו להתמודדות עם משבר הקורונה למען בריאות הציבור, והדגיש: "לעמת אותי בדרך שבה נעשה הדבר, עם החלטה אחת מסוימת, בין אין-סוף ההחלטות שקיבלתי בתקופה כזו – זה פשוט בלתי נתפס ובלתי הוגן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ