משרד הבריאות: 177 חולים חדשים אובחנו ביממה האחרונה

35 חולים מאושפזים במצב קשה, ו-26 מונשמים. במקביל הודיע משרד החינוך כי 21 מהנדבקים ביממה האחרונה הם תלמידים ועובדי הוראה. הממשלה אישרה לקיים ממחר אירועים באולמות, ומספר האנשים בכל אירוע יוגבל ל-250

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בדיקת קורונה בירושלים, השבוע

משרד הבריאות הודיע הערב (שבת) כי 177 חולי קורונה אובחנו ביממה האחרונה, ומספר הנדבקים מתחילת המגפה עומד על 18,972. 129 חולים מאושפזים בבתי החולים, 35 מהם במצב קשה ו-26 מונשמים. מחצות החלימו 28 חולים - ובסך הכל עומד מספר המחלימים על 15,310 - ונעשו 7,922 בדיקות. מספר החולים בגדה המערבית עומד כעת על 72, וברצועת עזה - 26.

במקביל הודיע משרד החינוך כי לפי שעה 493 תלמידים ועובדי הוראה חולים בקורונה, 21 מהם ביממה האחרונה. לפי המשרד, עיקר התחלואה נמצא בירושלים - בעיקר בתיכון הגימנסיה העברית - בתל אביב ובבני ברק. 177 מוסדות חינוך סגורים, והשבוע שבו לשגרת לימודים 15 בתי ספר וגנים. בשבוע הקרוב צפויים לשוב עוד 26 בתי ספר ו-20 גנים. 25,821 תלמידים ועובדי הוראה נמצאים בבידוד. 

הערב הודיע בית הנשיא כי אחד מעובדיו אובחן כחולה קורונה, אך בהמשך מסר כי הנשיא ראובן ריבלין לא יידרש לבידוד. עבודת בית הנשיא תושבת מחר לצורכי חיטוי ובדיקות קורונה. בה בעת מסר משרד ראש הממשלה כי במסגרת הבדיקות במקום אובחנו שלושה מאבטחים מחוץ למעון רה"מ כחולי קורונה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא יידרש לבידוד משום שהם אינם שוהים בסביבתו. הכנסת הודיעה על הקלות בכניסה למשכן, לאחר שלא אובחנו בו מקרי הדבקה נוספים מלבד ח"כ סמי אבו שחאדה: דיוני הוועדות יוכלו לכלול 43 משתתפים, ח"כים יוכלו להכניס שלושה עוזרים למשכן ועיתונאים עם תעודות קבועות יוכלו להיכנס ללשכות הח"כים.

אתמול הודיע המשרד כי 226 חולים חדשים אובחנו ביממה, וזה מספר המאובחנים הגבוה ביותר ביממה אחת מאז 25 באפריל. בה בעת הודיעה עיריית רמת גן כי שני בתי ספר בעיר נסגרו לאחר שאובחנו בהם חולי קורונה. אחד החולים הוא תלמיד כיתה ח' מבית הספר ערמונים, שייסגר עד 18 ביוני, והשני הוא תלמיד כיתה ה' מבית הספר אביגור, שייסגר עד 23 ביוני. העירייה הוסיפה כי כל התלמידים ואנשי הצוות שנחשפו לחולים ייבדקו. כמו כן נסגרה אולפנה בקצרין לאחר שנמצאה בה חולת קורונה.

הממשלה אישרה תיקון לתקנות לשעת חירום, שלפיו יוכלו ממחר לקיים אירועים באולמות, כולל חתונות, טקסי בר או בת מצווה או בריתות. מספר האנשים בכל אירוע יוגבל ל-250, והמשתתפים יצטרכו לשמור על מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ