מבקר המדינה: אבחן את מעקבי השב"כ במשבר הקורונה

מתניהו אנגלמן אמר בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת שיבדוק גם את הסיוע הכלכלי שמעניקה המדינה לאזרחים בעקבות המשבר ואת מערך הבדיקות לאיתור חולים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המבקר מתניהו אנגלמן בדיון בוועדה לביקור המדינה בכנסת, היום

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן הודיע היום (שני) כי יבחן את האיכונים הסלולריים שביצע שב"כ במהלך משבר הקורונה. בדיון בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת הסביר אנגלמן כי יבדוק את המעקבים "לקראת העברת הסוגיה לניהול גורמים אזרחיים". המבקר הוסיף כי יבדוק גם את הסיוע הכלכלי שמעניקה הממשלה לאזרחים בעקבות המשבר ואת מערך הבדיקות לאיתור חולים, וציין שיגבש ממצאים ראשונים בקרוב כדי להיערך להתפרצויות נוספות של המגפה.

אנגלמן מסר לפני כשבועיים שיבדוק את הטיפול הממשלתי במשבר הקורונה, ויתמקד במשרדי ראש הממשלה, הבריאות, הביטחון, האוצר, הפנים והרווחה. הוא ציין גם שיבדוק את המוסד, המטה לביטחון לאומי, צה"ל, קופות החולים, בנק ישראל, הביטוח הלאומי וכן חלק מהרשויות המקומיות.

הטיילת בנתניה, אתמולצילום: תומר אפלבאום

לדברי המבקר, הביקורת גם תעסוק בפעילות ההסברה ומסירת המידע לציבור במהלך המשבר, בהיערכות והטיפול באוכלוסייה המבוגרת, במערך המעבדות והבדיקות, בלמידה מרחוק במערכת החינוך, וכן בהיערכות לעתיד.

אנגלמן כתב בתחילת החודש לתנועה לטוהר המידות שמשרדו נערך לבדיקת היבטים הקשורים למשבר הקורונה. המבקר השיב לתנועה שביקשה ממנו לפתוח בדחיפות בבדיקת ניהול המשבר. בהודעת המבקר מהיום נמסר כי בחודשיים האחרונים אספו אנשי משרדו מידע, למדו את הנושא ונפגשו עם גורמי המקצוע במשרדי הממשלה. עוד מסר המבקר כי משרדו בדק במקביל את אופן הביקורת בעולם וכיצד מתנהלת הביקורת במדינות אחרות באירופה ובארה"ב.

אנגלמן נבחר לתפקידו אשתקד, בתמיכת נתניהו. במארס השנה פרסם משרדו, לאחר עיכובים, דו"ח שנכתב בתקופת המבקר הקודם יוסף שפירא, שעסק בליקויים בהיערכות המדינה להתמודדות עם מגפות. גורמים במשרד טענו כי אנגלמן נוהג לרכך באופן שיטתי ביקורת הכלולה בדו"ח, למתן ניסוחים העשויים להצביע על אחריות נתניהו לכשלים ולהסיר מהגרסה הסופית שמות של שרים ופקידי ציבור שמחברי הדו"חות הצביעו עליהם כעל אחראים לליקויים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ