משרד הבריאות עדכן הערב (שני) כי ביממה האחרונה אובחנו 182 חולי קורונה חדשים, כך שמספר החולים הפעילים עומד על 3,250 איש. ביממה האחרונה נערכו 8,840 בדיקות. 302 איש מתו עד כה מהמחלה ו-15,415 החלימו.

משרד החינוך הודיע לאחר מכן כי 578 תלמידים ועובדי הוראה חולים בקורונה, וכי 169 מוסדות חינוך נסגרו. בפתח תקוה נשלחו לבידוד 11 תלמידים ו-42 אנשי סגל מבית הספר קורצ'אק לאחר שמורה אובחנה כחולת קורונה, ובני משפחותיהם אינם רשאים להגיע למוסדות החינוך בעיר. בביה"ס אריק איינשטיין נמצאו חולי קורונה בארבע כיתות, וכל תלמידיהן נשלחו לבידוד. 

שר הבריאות יולי אדלשטיין מתח הערב ביקורת בנאום במליאת הכנסת על חברי כנסת שלא עוטים מסכה ולא שומרים על מרחק של שני מטרים זה מזה. "חברי כנסת מסתובבים כאן בלי מסכות וקוראים לי נודניק כשאני מעיר להם", אמר אדלשטיין. "אבל כשהם חוששים שנדבקו בקורונה, הם מפעילים קשרים, רצים ריצת אמוק ועוקפים את התור. איפה הדוגמה האישית? אם לא נקפיד על ההנחיות, לא נצליח להחזיק את המשק פתוח לאורך זמן".

היום דווח כי בבית האבות מדיקל פאלאס בתל אביב אובחנו היום חמישה דיירים וחמישה אנשי צוות במחלקה הסיעודית כחולי קורונה. שניים הועברו לבית החולים איכילוב ואחד מהם מת מסיבוכי המחלה. ארבעה מהדיירים הועברו למרכז גריאטרי בשוהם.

מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה, השייך לאגף המודיעין בצה"ל, פרסם הבוקר דו"ח שלפיו 324 תושבי תל אביב אובחנו כחולי קורונה בשבועיים האחרונים, רובם מיפו ומדרום העיר. לפי הדו"ח, השכונות שבהן נמצא מספר החולים הגבוה ביותר הן מרכז יפו, עג'מי, גבעת העלייה, שכונת התקוה, שוק לוינסקי ומתחם התחנה המרכזית. "שכונות צפופות מעלות את הסיכון להתפשטות מהירה של המגפה", נכתב בדו"ח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ