ועדת שרים הורתה על סגר בשכונות ברהט ובערערה בנגב; הגבלות מחמירות הוטלו ביפו

השרים הורו על סגר בשכונות 13 ו-24 ברהט ובשכונה 2 בערערה בנגב, ומנכ"ל משרד הבריאות חתם על צו לסגירת מוסדות חינוך בשכונות ביפו ולאיסור התקהלויות של עשרה אנשים ומעלה. 215 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו ביממה האחרונה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם בדיקות קורונה ברהט, באפריל

ועדת השרים לענייני אזורים מוגבלים הכריזה הערב (חמישי) על סגר בשכונות 13 ו-24 ברהט ובשכונה 2 בערערה בנגב. במקביל, מנכ"ל משרד הבריאות חתם על צווים הקובעים כי בשכונות עג'מי, חסכון וצהלון ביפו ייסגרו מוסדות החינוך, למעט בגרויות, ותיאסר התקהלות של עשרה אנשים ומעלה.

בשכונות שהוטל עליהן סגר, תיאסר יציאת אנשים מהאזור המוגבל אלא לקבלת טיפול רפואי, חיוני, הליך משפטי, הלוויה של קרוב משפחה מדרגה ראשונה, העברת ילד שהוריו חיים בנפרד מהורה אחד לאחר ול"צורך חיוני אחר, באישור מי שהוסמך לכך על ידי ראש רשות החירום הלאומית, לפי נוהל שפורסם לציבור". לא תתאפשר כניסה לשכונות למעט גופי הצלה, משטרה וצבא, תושבי המקום, אנשי צוות רפואי, עובדים סוציאליים ועובדי רווחה, עיתונאים וכניסה לצורך אספקת מוצרים ושירותים חיוניים.‎ בנוסף, תתאפשר הגעה של עובד למקום עבודה, וכן יציאת תלמיד לצורך בחינת בגרות וחזרה ממנה.

שוק מחנה יהודה בירושלים. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: אוהד צויגנברג

לפי נתונים פנימיים של עיריית תל אביב, בין 4 ביוני ל-15 ביוני עלה מספר הנדבקים שאובחנו ביפו מ-12 ל-166. ב-15 ביוני, סך החולים הפעילים בשכונות יפו היה 39% מכלל החולים הפעילים בתל אביב. עיריית תל אביב טענה בפני הממשלה כי סגר אינו כלי ישים, וכי הדרך הנכונה למנוע את התפשטות הנגיף היא להרבות בבדיקות, לאתר חולים ולבודדם במלוניות מחוץ לקהילה וכן לאכוף בידוד.

מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הערב עולה כי 215 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו ביממה האחרונה ו-31 החלימו. לפי הנתונים, ישנם 4,177 חולים פעילים, בהם 146 שמאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ. 38 במצב קשה ומתוכם 28 מונשמים. מניין המתים מתחילת המגפה עומד על 303. בסך הכל, בישראל נדבקו עד כה 19,998 בני אדם והחלימו 15,518.

היום השיק משרד הבריאות אתר שמטרתו להנגיש את נתוני התחלואה בישראל. בהודעת המשרד הובטח כי האתר יתעדכן שלוש פעמים ביום: ב-11:00, ב-19:30 וב-23:00.

משרד החינוך הודיע הערב כי 673 תלמידים ועובדי הוראה נדבקו בנגיף, וכי 176 מוסדות חינוך נסגרו. בנוסף, 22,638 תלמידים ועובדי הוראה נמצאים בבידוד.

אמש אישר קבינט הקורונה לקיים אירועי תרבות בהשתתפות של 250 אנשים לכל היותר. ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יולי אדלשטיין, שר הפנים אריה דרעי ושר התרבות והספורט חילי טרופר סיכמו, בתיאום עם המטה לביטחון לאומי, כי יהיה ניתן לארח קהל של עד 500 אנשים בכפוף לאישור מנכ"ל משרד התרבות והספורט. קודם לכן אישר קבינט הקורונה את חידוש פעילות הרכבת החל מיום שני בשבוע הבא, בכפוף למגבלות והנחיות שיפורסמו על ידי משרד התחבורה ורכבת ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ