נתוני משרד הבריאות: 294 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו ביממה האחרונה

מספר החולים הפעילים בישראל עומד על 4,669, בהם 192 שמאושפזים בבתי חולים - עלייה של 31 מאתמול. סך הכל החלימו 15,659 בני אדם, עלייה של 44 מאתמול. אין שינוי במספר החולים הקשים, שעומד על 40

עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוק מחנה יהודה בירושלים, השבוע
עידו אפרתי

ביממה האחרונה אובחנו בישראל 294 נדבקים חדשים בקורונה, כך עולה מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הערב (שבת). מספר החולים הפעילים עומד על 4,669, בהם 192 מאושפזים בבתי חולים - עלייה של 31 מאתמול. אין שינוי במספר החולים הקשים, שעומד על 40. סך הכל מתו מקורונה בישראל 305 בני אדם והחלימו 15,659 - עלייה של 44 מאתמול

בגדה המערבית אובחנו היום 108 נדבקים חדשים, וכעת יש בה 365 חולים פעילים בסך הכל. עקב העלייה בתחלואה בימים הקרובים, הממשלה הפלסטינית הודיעה הערב על הטלת סגר של חמישה ימים באזור חברון ושל 48 שעות באזור שכם. לדברי ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד אשתייה, אם לא תחול ירידה בתחלואה, תנאי ההגבלות יוחרפו עד כדי חזרה אפשרית לסגר כללי בגדה.

חוף הים בתל אביב, היוםצילום: מגד גוזני

מוקדם יותר היום הזהיר מרכז המידע והידע הלאומי למאבק בקורונה כי ישראל נכנסת בימים אלה לגל שני של המגפה. מומחי המרכז מעריכים כי בלא נקיטת צעדים מידיים ושקילה מחדש של ההקלות, עלול קצב התחלואה בישראל להגיע בתוך כחודש לכאלף חולים חדשים ביום. מספר המתים הכולל, הם סבורים, עלול להגיע למאות רבות.

הערב פורסם ב"הארץ" כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין לשוב ולהפעיל את אמצעי המעקב של שב"כ כדי להתחקות אחר התפשטות הנגיף. זאת לאחר שהשימוש בהם הוקפא, ואף שהממשלה הודיעה כי בכוונתה למצוא חלופה אזרחית לאמצעים של השירות. גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו הערב כי "במידה ותימשך העלייה בתחלואה ראש הממשלה יבקש לבחון מחדש את השימוש באמצעים דיגיטליים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ