קורונה בישראל | נתניהו: תחזיות התחלואה קשות, אם לא נשנה את התנהגותנו נביא להשבת הסגר

משרד הבריאות הורה לבתי החולים להיערך לפתוח מחדש את מחלקות הקורונה. מרכז המידע והידע הלאומי למאבק בקורונה המליץ הבוקר להגביל אירועים במקומות סגורים ולהגביר את האכיפה על עטיית מסכות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת הממשלה, בשבוע שעבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון) בישיבת הממשלה כי כל התחזיות התחלואה בקורונה שהוצגו בפניו הבוקר הן "קשות". "אנחנו חייבים לשטח את העקומה עכשיו", הוסיף. נתניהו קרא לאזרחים להקפיד על עטיית מסכות ועל שמירת מרחק זה מזה, אחרת "נביא על עצמנו בניגוד לרצוננו את השבת הסגרים". הוא הוסיף שיכנס מחר את קבינט הקורונה לדיון על דרכים לבלום את התפשטות המגפה.

כחלק מההיערכות לעלייה בתחלואה הורה הבוקר משרד הבריאות לבתי החולים להתכונן לפתיחה מחדש של מחלקות הקורונה. במכתב ששלח המשרד למנהלי בתי החולים נכתב כי עליהם להיערך מיידית לפתיחה של מחלקה אחת בהתאם למספר החולים או המאושפזים באזורי המגורים הסמוכים אליהם.

עם התפרצות המגפה בישראל נפתחו עשרות מחלקות ייעודיות לטיפול בחולי קורונה ביותר מ-20 בתי חולים ברחבי הארץ. את המחלקות איישו צוותים מהמחלקות הפנימיות, מומחים לזיהומים, צוותי יחידות טיפול נמרץ וצוותי תגבור נוספים. לקראת סוף חודש אפריל, על רקע הירידה בתחלואה וההיערכות להחזרת בתי החולים לפעילות שוטפת, החלו להיסגר בבתי החולים מחלקות הקורונה הייעודיות.

עם זאת, לאחרונה חלה עלייה מחודשת במספר הנדבקים. לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו אמש, אתמול אובחנו 294 נדבקים חדשים, ומספר החולים הפעילים הוא 4,669. 192 מהחולים מאושפזים בבתי חולים - עלייה של 31 מיום שישי. מספר החולים הקשים הוא 40.

במקביל, מרכז המידע והידע הלאומי למאבק בקורונה הפיץ הבוקר דו"ח שממליץ על נקיטת כמה צעדים בניסיון למנוע את התפשטות המגפה. מרכז המידע והידע כתב כי בשל הסיכון הגבוה להדבקה בחללים סגורים, מומלץ להגביל אירועים המוניים במקומות סגורים ולהעדיף פעילויות באוויר הפתוח; להגביר משמעותית את האכיפה על עטיית מסכות ועל שמירה על ריחוק פיזי במקומות סגורים; ליצור חפיפה פיזית בין השוהים; ולהגביר את ההסברה לציבור.

אתמול הזהיר מרכז המידע והידע הלאומי כי ישראל נכנסת בימים אלה לגל שני של המגפה. מומחי המרכז העריכו כי בלא נקיטת צעדים מיידיים ושקילה מחדש של ההקלות, עלול קצב התחלואה בישראל להגיע בתוך כחודש לכאלף חולים חדשים ביום, ומספר המתים למאות רבות. מחברי המסמך הוסיפו כי הגל השני שונה במאפייניו מהגל הראשון, אך אינו פחות בחומרתו.

מרכז המידע והידע המליץ במסמך לשקול מחדש את ההקלות שעליהן הוחלט בימים האחרונים, הן בשל השלכותיהן והן בשל המסר שהן משדרות לציבור; להרחיב משמעותית את ההסברה ברמה הלאומית והמקומית, משום שעולה החשש שחומרת המצב אינה ברורה דיה לציבור; להגביר את האכיפה ולהרחיב את סמכויות האכיפה של הרשויות המקומיות במרחב הציבורי; לגבש מנגנון אפקטיבי לאכיפת הבידוד; לממש באופן אפקטיבי את מנגנוני קטיעת שרשראות ההדבקה; ולהסדיר מחדש פינוי מבודדים וחולים למלוניות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ