מנכ"ל משרד הבריאות לגרוטו: פעלת באופן מוטעה, אך התנצלותך מתקבלת

פרופ' חזי לוי העיר למשנה למנכ"ל המשרד על כך שפטר את המיליארדר טדי שגיא מבידוד כשחזר מחו"ל. "בקשה חריגה מסוג זה יש לבחון בצורה קפדנית", כתב

עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרוטו במסיבת עיתונאים בתל אביב, בשבוע שעבר
עידו אפרתי

מנכ"ל משרד הבריאות החדש, פרופ' חזי לוי, כתב היום (ראשון) למשנה למנכ"ל, איתמר גרוטו, כי החליט לקבל את התנצלותו על מתן הפטור מבידוד למיליארדר טדי שגיא. "אחרי שבחנתי את הדברים, אני מוצא לנכון להעיר לך על דרך הטיפול שלך במקרה זה", כתב, "טיפולך היה מוטעה. בקשה חריגה מסוג זה יש לבחון בצורה קפדנית, בייחוד בתקופה שבה משרד הבריאות משקיע מאמצים כבירים בהטמעת המסר של חשיבות כיבוד הכללים המיוחדים לימי קורונה, שהבידוד, כידוע, הוא ראש וראשון להם". הוא ציין עוד כי "קיים צורך להגדיר נהלים ברורים לאופן טיפול המשרד במקרים חריגים, הדורשים הפעלת שיקול דעת".

עורכת הדין שייצגה את גרוטו, אורנה לין, מסרה בתגובה למכתב של לוי: "אני שמחה שהעניין בורר במהירות במקצועיות ובמידתיות הראויה". בתחילת החודש אישר גרוטו לשגיא שלא להיכנס לבידוד לאחר שהגיע לארץ מקפריסין במטוסו הפרטי. המיליארדר השתתף במסיבה בביתו של איציק טולדנו, אביה של בת הזוג של עומר אדם, ולאחר מכן חזר לקפריסין שם הוא מתגורר עם משפחתו. לאחר המקרה, שדווח לראשונה בחדשות 12, הנחה שר הבריאות יולי אדלשטיין את מנכ"ל המשרד היוצא, משה בר סימן טוב, לערוך לו בירור בעקבות המקרה, וממשרד הבריאות נמסר כי מתן האישור היה משגה. 

גרוטו הבהיר במכתב ששלח לבר סימן טוב, שאליו פנה שגיא ראשון וסורב, כי קיבל את הפנייה באשר לשגיא מתוך שירות המדינה, וציין כי הוא כלל לא מכיר את המיליארדר ולא קיבל כל תמורה ממנו או מגורמים הקשורים אליו. הוא ציין כי בפנייה אליו "לא דובר על מסיבה אלא על אירוע משפחתי... התחוור לי בדיעבד כי הוטעיתי לגבי סיבת הביקור".

הוא ציין עוד כי האישור לא היה לפטור מבידוד אלא להקלה בתנאי הבידוד, דבר שנמצא לדבריו בסמכות משרד הבריאות. הוא הוסיף כי האישור ניתן תוך הצבת תנאי של שמירה על תנאי הבידוד המלאים, למעט האישור לצאת לאירוע משפחתי, וכי "ההקלה תואמת את מדיניות ונוהלי משרד הבריאות". הוא כתב עוד כי "במקרים רבים אנשים שונים, ובכללם בכירים, לא הקפידו על הכללים, והעבירו מסרים שערערו את אמון הציבור. אין ספק שיש להימנע מכך, אבל להפוך אותי לשעיר לעזאזל ולאשם המרכזי בתופעה הזו – זה צעד לא ראוי ואני מקווה שלא עומדים מאחוריו מניעים זרים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ