קורונה בישראל | נתוני משרד הבריאות: 194 נדבקים אובחנו היום, 45 חולים במצב קשה

מספר החולים הפעילים בישראל עומד על 4,940, בהם 200 שמאושפזים בבתי חולים. סך הכל החלימו 15,761 בני אדם, עלייה של 57 מאתמול. מספר החולים הקשים עומד על 45, בהם 28 מונשמים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחנת רכבת קוממיות בבת ים, היום
הארץ

194 חולי קורונה חדשים אובחנו מאז חצות (שני). מספר החולים הפעילים עומד על 4,940 - עלייה של 136 מאתמול - בהם 200 מאושפזים בבתי חולים. 45 מהחולים במצב קשה, עלייה של חמישה חולים מאתמול, בהם 28 מונשמים, ומניין המתים עלה היום באחד ועומד על 307. בסך הכל החלימו בישראל מהמחלה 15,764 בני אדם, עלייה של 57 מאתמול. 

מוקדם יותר היום העלה קבינט הקורונה את הקנס על אי-עטיית מסכה במרחב הציבורי מ-200 ל-500 שקלים. ההחלטה תיכנס לתוקף עם פרסומה ברשומות. בתוך כך, במשטרה נערכים בימים אלה להקמת גוף חדש שיהיה אחראי לתיאום האכיפה של תקנות הקורונה. ממלא מקום המפכ"ל, מוטי כהן, הנחה להפעיל כוחות משימה של עשרות שוטרים ופקחים ברחבי הארץ לצורך האכיפה. בין השאר הנחה כהן למקד את האכיפה בעטיית מסכות, מניעת התקהלויות, פעילות של בתי עסק בהתאם לתקנות והפרות של חובת בידוד.    

בנוסף, ב"הארץ" פורסם היום כי מקורות במערכת הבריאות מבקרים את השימוש במעקבים סלולריים כדי לאתר חולי קורונה ושרשראות הדבקה, ואומרים כי הם פוגעים בזכויות הפרט ובאמון המטופלים, ונועדו לחפות על כשלים של משרד הבריאות בהקמת מערך בדיקות יעיל. שר הבריאות יולי אדלשטיין וראשת שירותי בריאות הציבור במשרד, פרופ' סיגל סדצקי, תומכים בשימוש באיכונים, אך בעלי תפקידים אחרים במערכת הבריאות מתנגדים להם ומטילים ספק בתרומתם - בין אם הפעלתם נעשית בידי שב"כ או על ידי חברה פרטית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ