686 חולים בקורונה אובחנו בישראל בתוך יממה

מספר המתים מקורונה עלה ל-319, מספר החולים הפעילים ל-6,904. מסתמן: משרד הבריאות יאפשר הפעלת קייטנות ומחנות קיץ בחופש הגדול. בוטלו הקנסות שניתנו למסעדות ולבתי קפה על הפרת התקנות עד סוף אפריל

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תל אביב, היום
תל אביב, היוםצילום: תומר אפלבאום

686 חולים בקורונה אובחנו בישראל בתוך יממה, כך עולה מנתונים שפרסם הערב (שני) משרד הבריאות. אדם אחד מת מהמחלה שגורם הנגיף, כך שמספר המתים הכולל עלה ל-319. מספר החולים הפעילים עלה ל-6,904 - 43 מהם במצב קשה ו-24 מהם מונשמים. לפי משרד הבריאות, היום נערכו 15,575 בדיקות לאבחון הנגיף. 

"הארץ" מפרסם באופן שוטף את השינוי היומי במספר הנדבקים בקורונה. השינוי מחושב לפי נתוני משרד הבריאות בדרך הבאה: סך הנדבקים העדכני פחות מספר הנדבקים שדווח עד אתמול בחצות.

מטיוטת תקנה לשעת חירום שהגיעה לידי "הארץ" עולה כי משרד הבריאות יתיר הפעלת קייטנות ומחנות קיץ בחופש הגדול. לפי הטיוטה, ניתן יהיה לקיים פעילות בקבוצות קבועות של עד 35 ילדים עד כיתה ד' ועד 25 ילדים מכיתה ה' ומעלה עם אנשי צוות קבועים. תותר גם לינה במבנה סגור, בקבוצות של עד 25 ילדים. זאת לאחר שמפעילי הקייטנות פנו למשרדי הבריאות והחינוך וביקשו לאפשר את הפעלתן.

הפרקליטות הורתה היום לתובעים ברשויות המקומיות לבטל את הקנסות שהוטלו על מסעדות ובתי קפה בשל הפרת תקנות החירום בתקופה שבין 25 במארס ו-25 באפריל. זאת, לפי הודעת משרד המשפטים, "בעקבות ספק משפטי שהתעורר באשר לשאלה אם האיסור לפתוח את בתי האוכל בתקופה הרלוונטית נחשב לאיסור פלילי".

בעקבות העלייה בתחלואה, אישרה הלילה הממשלה במשאל טלפוני להתקין את הצו לתיקון ולקיום תוקפן של תקנות שעת חירום. לפי ההחלטה, עד ל-9 ביולי מספר המשתתפים המרבי בחתונות ובאירועים לציון בר או בת מצווה יוגבל ל-250. ביתר האירועים מספר המשתתפים לא יעלה על 50. מ-10 ביולי, מספר המשתתפים בחתונות ובאירועים לציון בר או בת מצווה יוגבל במרחב סגור למאה, ובמרחב פתוח ל-250. כמו כן, בצהריים החליטו השרים להגביל את מספר המשתתפים המרבי בתפילות, הלוויות וטקסי ברית מילה ל-50, וקבעו כי עד 30% מהעובדים במגזר הציבורי יוכלו לעבוד מהבית.

קבינט הקורונה קבע גם כי הבחינות במוסדות להשכלה גבוהה יתקיימו מרחוק, למעט במקרים חריגים, החלטה שיצרה אי-ודאות אצל הסטודנטים לקראת בחינות סוף הסמסטר. ההנחיה תיכנס לתוקף רק כשמנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי יחתום עליה, ועד אז הבהירו האוניברסיטאות כי יקיימו את הבחינות בקמפוסים כמתוכנן. האוניברסיטה העברית הודיעה כי עם כניסת ההחלטה לתוקף, הבחינות שהיו אמורות להתקיים בקמפוס יידחו למועד לא ידוע. הלילה הודיעו משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות כי הצו המורה על מתווה הקייטנות ועל קיום בחינות של ההשכלה הגבוהה מרחוק ייחתם בהקדם.

המוסד לביטוח לאומי ושירות התעסוקה פרסמו היום נתונים על היקף האבטלה במשק. לפי הביטוח הלאומי, כ-401 אלף ישראלים שבו לעבודה מאז הוסר הסגר, אך יותר מ-673 אלף איש עדיין מקבלים דמי אבטלה. משירות התעסוקה נמסר כי רשומים בו 861,861 דורשי עבודה, שמהם 605,157 בחופשה ללא תשלום, וכי שיעור האבטלה הוא 21.2%.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ