משרד הבריאות: 1,013 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו ביממה האחרונה

זהו שיא במספר הנדבקים היומי מאז החלה מגפת הקורונה. מניין המתים עלה ל-322. השרים החליטו להטיל סגר חלקי על אשדוד ועל לוד החל מהבוקר, ונתניהו יכנס היום את קבינט הקורונה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרכז ת"א, שלשום
מרכז ת"א, שלשוםצילום: תומר אפלבאום

משרד הבריאות הודיע אתמול בערב (רביעי) כי ביממה שקדמה להודעה אובחנו 1,013 נדבקים חדשים בקורונה - שיא במספר הנדבקים ליום מתחילת המגפה. מספר החולים הפעילים בישראל הוא 8,483: 243 מאושפזים, 24 מהם מונשמים ו-57 במצב קשה (עלייה של חמישה בני אדם מיום שלישי). מספר המתים הוא 322 לאחר ששני אנשים מתו מהמחלה מאז יום שלישי בחצות.

ועדת השרים התכנסה אתמול והחליטה להכריז על סגר חלקי באשדוד (שכונות ג', ז', ח') ובלוד (שכונות הרכבת, שניר ונווה שלום) לשבוע - מהיום ב-8:00 בבוקר עד 9 ביולי ב-8:00. באזורים אלה יוגבלו הכניסה והיציאה, העסקים והתנועה. עוד נמסר כי מנכ"ל משרד הבריאות, חזי לוי, יחתום בהקדם על צו להגבלת הפעילות במוסדות החינוך בביתר עלית ולמניעת התקהלויות בשטחה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יכנס את קבינט הקורונה היום בצהריים.

הגידול בתחלואה מתרחש לצד מספר בדיקות גבוה במיוחד. עד אתמול ב-22:30 דווח על 17,980 בדיקות לאבחון קורונה, כאשר 5.63% מהבדיקות התגלו כחיוביות. נתון זה נמוך מהנתונים שהתקבלו עד 12 באפריל, שאופיינו בממוצע של כ-8%-7% נדבקים מסך כל הבדיקות.

"הארץ" מפרסם באופן שוטף את השינוי היומי במספר הנדבקים בקורונה. השינוי מחושב לפי נתוני משרד הבריאות בדרך הבאה: סך הנדבקים העדכני פחות מספר הנדבקים שדווח עד אתמול בחצות.

אתמול אישרה הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את החוק הזמני שמאפשר לשירות הביטחון הכללי (שב"כ) לעקוב אחר חולי קורונה. 53 חברי כנסת הצביעו בעד החוק, ו-38 התנגדו. החוק בנוסח זה, שיהיה תקף עד 22 ביולי ולא יוכל להימשך מעבר לכך, מאפשר למשרד הבריאות לערב את שב"כ בחקירות אפידמיולוגיות בכל יום שבו מספר החולים הנדרשים לתחקור גבוה מ-200. הוא אף מסמיך את שב"כ למעקבים במקרים שבהם אי אפשר להשלים את החקירות בשיטות אחרות.

שלשום הודיע משרד הבריאות כי הוא ממליץ להטיל סגר על עשרות ערים שבהן יש ריכוז גבוה של חולי קורונה, לנוכח העלייה הגוברת בתחלואה. חלק מהערים צפויות להיסגר במלואן, ובאחרות ייסגרו חלק מהשכונות. עם הערים נמנות בין היתר ירושלים, אשדוד, בת ים, בני ברק, לוד, רמלה, טבריה, קרית גת, דימונה, אור יהודה וביתר עילית. המהלך דורש את אישור ועדת השרים לאזורים מוגבלים, שבראשה עומד ראש הממשלה בנימין נתניהו. המשרד לא הסביר את הצורך בהטלת הסגר הנרחב: חרף הנתונים לא בטוח שאכן יוטל סגר על יישובים אלה, וייתכן שיוטל באופן חלקי כבעבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ