495 נדבקים בקורונה אובחנו מאתמול בערב, 70 מהם במצב קשה

מנתוני משרד הבריאות עולה כי יש 9,618 חולי קורונה פעילים, ומניין המתים עלה ל-325. הבוקר נכנסה לתוקף הגבלה על התקהלויות של 20 איש בחללים סגורים. ראש העיר נשר: פקחי העירייה לא יאכפו את ההנחיות האלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמדת בדיקות קורונה בירושלים, היום
עמדת בדיקות קורונה בירושלים, היוםצילום: אמיל סלמן

495 נדבקים בקורונה אובחנו מאתמול בערב - כך עולה מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר (שישי). לפי הנתונים יש 9,618 חולי קורונה פעילים, מהם 70 במצב קשה ו-27 מונשמים. אדם אחד נפטר מהמחלה הלילה, ומניין המתים עלה ל-325. 2,393 בדיקות נערכו מחצות. הבוקר ב-8:00 נכנסה לתוקף החלטת הממשלה להגביל התקהלויות ל-20 איש.

"הארץ" מפרסם באופן שוטף את השינוי היומי במספר הנדבקים בקורונה. השינוי מחושב לפי נתוני משרד הבריאות בדרך הבאה: סך הנדבקים העדכני פחות מספר הנדבקים שדווח עד אתמול בחצות.  

הבוקר אמר ראש העיר נשר כי הנחה את פקחי העירייה לא לאכוף את ההגבלות החדשות עליהן הכריז ראש הממשלה בנימין נתניהו אמש, ובהן איסור על התקהלויות עם יותר מ-20 איש. "פקחי עיריית נשר לא ישתתפו 'בחגיגת'" הרס הכלכלה ויונחו לאכוף רק חבישת מסכות וריחוק", כתב רועי לוי בחשבון הטוויטר שלו. "ההגבלות החדשות הן גזרת מוות על עסקים ופגיעה בפרנסה של מאות תושבים".

אתמול בערב הודיע נתניהו כי לאור העלייה במספר הנדבקים בקורונה בימים האחרונים, התקהלויות בחללים סגורים כמו בתי תפילה, אולמות אירועים, ברים ומועדונים יוגבלו ל-50 איש, וב"מרחבים סגורים אחרים", כפי שהגדיר זאת ראש הממשלה, ל-20 איש. הוא הבהיר כי ההגבלה על התקהלות של עד 20 איש נוגעת גם לבתים פרטיים. מקומות עבודה, בתי מסחר וקניונים יוחרגו מההגבלות. הממשלה הודיעה כי המגבלה על התקהלות של 50 איש טעונה את אישור הכנסת.

בתוך כך, משרד הבריאות הפלסטיני הודיע כי הבוקר מתה תושבת העיר א-דהרייה שליד חברון, בת 68, שחלתה בקורונה. מדובר במקרה המוות השישי בתוך שבוע באזור חברון, וה-12 בגדה המערבית מפרוץ המגפה. החל מהבוקר מוטל בגדה סגר כללי, שיימשך חמישה ימים. מספר חולי הקורונה הפעילים בגדה עלה ל-2,823, בעוד שברצועת עזה המספר ירד מ-15 ל-12.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ