הארץ

מספר הנדבקים בקורונה עלה מאתמול ב-719, לפי נתוני משרד הבריאות, והוא עומד כעת על 11,677 חולים פעילים. 333 חולים מאושפזים: 86 במצב קשה ו-27 מונשמים. מניין המתים עלה ל-331 לאחר שאחד החולים מת מחצות. 16,271 בדיקות נעשו מחצות, ומתוכן 4.4% נמצאו חיוביים (לעומת 6.66% ביממה הקודמת).

"הארץ" מפרסם באופן שוטף את השינוי היומי במספר הנדבקים בקורונה. השינוי מחושב לפי נתוני משרד הבריאות בדרך הבאה: סך הנדבקים העדכני פחות מספר הנדבקים שדווח עד אתמול בחצות. 

ועדת הקורונה של הכנסת אישרה היום תקנות המגבילות התקהלויות בבתי תפילה, אולמות אירועים וברים ל-50 איש, שייכנסו לתוקף מחר ב-8:00. זאת לאחר שביום שישי נכנסה לתוקף החלטת הממשלה להגביל התקהלויות ב"מרחבים סגורים אחרים", ובהם בתים פרטיים, ל-20 איש. התקנה החדשה לא תחול על מקומות עבודה, על בתי מסחר ועל קניונים. הממשלה תדון מחר בהגבלת התקהלויות במסעדות, בחופי ים ובפארקים, ולאחר מכן תעבור הסוגיה לדיון בוועדת הקורונה.

עד כה היו מותרות התקהלויות באולמות אירועים עד 250 איש; במסעדות בתפוסה מלאה עד 100 איש, ובתפוסה של 85% מעבר לכך; ובבתי תפילה עד 50 איש. ביום חמישי הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו על החלטת הממשלה להגביל את ההתקהלויות עקב התפשטות נגיף הקורונה. הממשלה הודיעה כי המגבלה על התקהלות של 50 איש בבתי תפילה, אולמות אירועים וברים דורשת את אישור הכנסת. זאת לאחר שבג"ץ דרש להדק את הפיקוח הפרלמנטרי על תקנות החירום שקובעת הממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ