כ-65% מההדבקות בקורונה שמקורן ידוע התרחשו בבתי הנדבקים

מרכז המידע של הכנסת פרסם כי לפי נתוני משרד הבריאות, מקור ההדבקה של לפחות 12,581 נדבקים אינו ידוע. אחרי בתי הנדבקים, מקום ההדבקה הנפוץ ביותר הוא מוסדות החינוך

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בר בירושלים, השבוע
בר בירושלים, השבוע. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: אמיל סלמן

כ-65% מההדבקות בקורונה בישראל שמקורן ידוע התרחשו בבתי הנדבקים, כך עולה מנתונים שפרסם אתמול (שני) מרכז המחקר והמידע של הכנסת. לפי המרכז, משרד הבריאות פרסם עד כה מידע על מקור ההדבקה של 21,562 מתוך כ-30 אלף הנדבקים בישראל (שבהם נכללים גם מחלימים). מתוכם, מקור ההדבקה של 12,581 לא ידוע ו-5,907 נדבקו בנגיף בבתיהם.

עוד עולה מהנתונים כי מקום ההדבקה השני בשכיחותו הוא מוסדות החינוך (10.3% מהנדבקים שמקור ההדבקה שלהם ידוע); אחריהם המוסדות הרפואיים (5.8%); אחריהם אירועים וכנסים (3.9%); בתי כנסת (2.2%); מרכזים מסחריים וחנויות (2%) ומקומות הבילוי (1.8%). לגבי 733 מהנדבקים לא ציין משרד הבריאות היכן נדבקו, אולם גם לא קבע כי סיבת ההדבקה לא ידועה.

גן סאקר בירושלים, אתמולצילום: אמיל סלמן

מהנתונים שפרסם מרכז המידע עולה עוד כי מאז יישום ההקלות על הסגר, ב-19 באפריל, ועד אתמול נדבקו בנגיף 16,624 בני אדם - 55% מכלל החולים עד כה.

הכנסת אישרה לפנות בוקר בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק שנועדה לאפשר לממשלה ליישם את החלטותיה במאבק בקורונה לפני דיון בכנסת. ההצעה קובעת כי החלטות הממשלה ייכנסו לתוקף וימומשו מיד לאחר שתאשר אותן. במקביל יידרשו ועדות הכנסת הרלוונטיות לדון בהחלטות בתוך שבעה ימים, עם אפשרות להארכה של עד שלושה ימים נוספים. אם ועדה לא תאשר את החלטת הממשלה בפרק הזמן הזה, היא תובא לאישור מליאת הכנסת בהקדם, תוך דילוג על הוועדה. אם יחליטו ועדה או מליאת הכנסת שלא לאשר החלטה, או שלא תתקבל החלטה סופית בפרק הזמן שהוקצה, היא תתבטל.

791 חולים חדשים בקורונה אובחנו ביום שני, ובכך עלה מספר החולים הפעילים ל-12,359. מספר החולים המאושפזים בבתי חולים עלה מ-333 ל-349. 88 מהחולים במצב קשה, בהם 35 מונשמים. מניין המתים עומד על 338.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ