בעקבות מסיבת סיום בתיכון ברעננה, זינוק במספר חולי הקורונה בעיר

מיום שבת נוספו 91 חולים ובהם 56 תלמידי שכבת י"ב בתיכון מור מטרו-ווסט, שערכו מסיבה במועדון. התחלואה בעיר עוררה דיונים על אחריות ההורים להידבקות ילדיהם. תלמידים: "זה לא היה הטיימינג הנכון"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם לבדיקות קורונה, בשבוע שעבר. התלמידים הדגישו כי הצוות החינוכי לא היה מעורב
מתחם לבדיקות קורונה, בשבוע שעבר. התלמידים הדגישו כי הצוות החינוכי לא היה מעורב במסיבהצילום: אמיל סלמן
בר פלג
בר פלג

מספר חולי הקורונה ברעננה זינק בימים האחרונים מ-63 ל-154. מיום שבת נוספו 91 חולים ובהם 56 תלמידי שכבת י"ב בתיכון מור מטרו-ווסט, שערכו מסיבת סיום במועדון בעיר. 719 מתושבי העיר נמצאים כעת בבידוד ובהם כ-200 תושבים שנחשפו לתלמידים. מיום שבת נערכו 930 בדיקות וחלק ניכר מהן נערך למשפחות התלמידים. לפי הנתונים, שיעור הבדיקות החיוביות הוא 14.6%.

לנוכח העלייה בתחלואה הכללית, הממשלה שוקלת להטיל סגר על אזורים בתשע ערים ובהן גם רעננה. לפי נתוני העירייה, חלה עלייה תלולה במספר הנדבקים מ-26 ביוני, אז ערכו תלמידי התיכון מסיבה פרטית במועדון באזור התעשייה בעיר. בעקבות ההדבקה כלל תלמידי השכבה לא ייגשו לבחינת הבגרות באנגלית.

מתחם לבדיקת קורונה, בחודש שעבר. תלמידי השכבה לא ייגשו לבחינת הבגרות באנגליתצילום: אוהד צויגנברג

התחלואה בעיר עוררה דיונים על אחריות ההורים להידבקות ילדיהם במסיבה. "אנחנו מצויים בשעת מבחן של יכולת הורית לייצר משמעת, להכתיב כללי התנהגות ולהסביר לילדים שלנו כי הפרה שלהם מסכנת בעיקר את המעגל הקרוב שלהם", אמר ראש העיר חיים ברוידא."זוהי אחריות משותפת. ייתכן שלא עשינו את המיטב להעביר לבני הנוער את המשמעות של הפרת הכללים. את התוצאה הישירה אנחנו רואים בשטח". 

תלמידי התיכון שהתראיינו בתקשורת חזרו והדגישו כי הצוות החינוכי לא היה מודע למסיבה וכי היא נערכה במועדון שפעל לפי הכללים. "בדיעבד אנחנו מצטערים על קיום המסיבה. אמנם זה היה חוקי, אבל אנחנו מבינים שזה לא היה הטיימינג הנכון", הסבירה רוני שייקה, תלמידת כיתה י"ב. "אנחנו בהחלט לוקחים אחריות, אבל תזכרו שאנחנו לחוצים ומפוחדים בדיוק כמוכם ונשמח שיפסיקו ההאשמות המיותרות".

"כשהתקרב מועד סוף השנה כל הנהגת הורים בעיר עשתה חשיבה לגבי טקסי סוף השנה והמסיבות הפרטיות המסורתיות", אמרה ל"הארץ" אודליה כהן-שינדרוף, יו"ר הנהגת ההורים העירונית. היא הדגישה כי במסיבה לא נכחו אנשי הצוות החינוכי או הורים וכי התלמידים ארגנו אותה על דעת עצמם. "כל בר דעת מבין שלמסיבות שהתקיימו יש השלכות בריאותיות וכלכליות אשר ישפיעו על התלמידים, המשפחות הסובבות וכל העיר", הוסיפה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ