הנחיה חדשה של משרד הבריאות תצמצם את מספר האנשים המחויבים לשהות בבידוד

במשרד הוחלט כי רק מי שנחשף לחולה במשך עשרת הימים שקדמו להופעת התסמינים אצלו יישלח לבידוד, במקום שבועיים כפי שהיה עד כה

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוברי אורח ושוטרות מג"ב ברחוב יפו בירושלים, שלשום
עוברי אורח ושוטרות מג"ב ברחוב יפו בירושלים, שלשוםצילום: אוהד צויגנברג

משרד הבריאות החליט אתמול (שישי) לקצר את פרק הזמן לאיתור מגעים של חולי קורונה מאומתים לעד עשרה ימים מרגע החשיפה, במקום 14 יום עד כה. כתוצאה מכך, מספר האנשים שיידרשו להיכנס לבידוד צפוי להצטמצם. משך הבידוד נותר שבועיים ממועד החשיפה לחולה. החלטת המשרד נכנסה לתוקף אתמול.

בנוהל שפרסם המשרד נכתב כי השינוי נובע מהידע שנצבר על מחלת Covid-19, שלפיו תקופת ההידבקות היא כ-48 שעות לפני הופעת התסמינים. לפי ההנחיות החדשות, במקרים שבהם ידוע מתי החלו להופיע תסמינים אצל חולה, יש לאתר את מי שבאו עמו במגע עד ארבעה ימים לפני הופעת התסמינים. אם אין מידע על מועד הופעת התסמינים או אם קיים ספק, ההנחיה היא לאתר מגעים עד עשרה ימים לפני שהתקבלה תוצאה חיובית. אם הנדבק בקורונה לא מציג תסמינים, יש למצוא את האנשים שפגשו אותו עד שבוע לפני שהתקבלה תוצאה חיובית. עוד נכתב כי הודעות איתור של השב"כ יישלחו לאנשים שבאו במגע עם החולה בעשרת הימים לפני שקיבל תוצאה חיובית.

עוברי אורח ביפו, שלשוםצילום: מוטי מילרוד

במסמך, שעליו חתומה פרופ' סיגל סדצקי, נכתב כי "קיצור פרק זמן זה, המקובל במדינות אחרות, עשוי לפטור מבידוד אנשים רבים שכיום נדרשים לכך. כמו כן, קיצוץ מספר המגעים הנבדקים יאפשר לצוותי החקירות האפידמיולוגיות להתמקד במגעים בעלי הסיכון הגבוה יותר להימצא חיוביים לקורונה". כמו כן ציינה סדצקי כי "להחלטה זו יש מחיר, בוויתור על הכנסת מגעים אשר חלקם עלולים להפוך לחולים לאחר מכן, אך הנתונים מראים כי מחיר זה הינו סביר לעומת התועלת". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ