ח"כ ביש עתיד: הממשלה איבדה לגיטימציה להורות על סגר מלא, הציבור לא צריך לציית

אתמול ביטלה ועדת הקורונה את צו הסגירה לבריכות ולחדרי כושר מאחר שמשרד הבריאות לא גיבה אותו בנתוני תחלואה שמעידים כי מדובר במוקדי הדבקה

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יפעת שאשא ביטון בוועדת הקורונה של הכנסת, אתמול
יהונתן ליס

חבר הכנסת עידן רול (יש עתיד) כתב היום (שלישי) בחשבון הטוויטר שלו כי הציבור לא צריך לציית לממשלה, אם זו תחליט להטיל סגר בעקבות מצב התחלואה של נגיף הקורונה. רול כתב: "הממשלה הזו הפרה את החוזה הכי בסיסי מול הציבור. זה שמחייב אותה להגן עלינו בעת משבר. בנוסף, ההחלטות שלה לא מבוססות על נתונים ונגועות בשיקולים פוליטיים. לכן אין לה לגיטימציה להורות על סגר מלא והציבור לא צריך לציית".

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר (הליכוד) תקף את רול על דבריו, וכתב: "יצא המרצע מן השק, אנשי יש עתיד ויאיר לפיד יעשו הכל, כולל קריאה למרד שיהפוך את מדינת ישראל לאנרכיה רק כדי לפגוע בהמשך כהונת הימין, הליכוד וראש הממשלה נתניהו. אנרכיסטים". יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט קרא לראש מפלגתו של רול, יאיר לפיד, להתנער מדבריו: "יש לי ביקורת חריפה מאד על מחדלי הממשלה, ואני לא מהסס להציג אותה. אך זו הממשלה הנבחרת. אין לנו משטרה אחרת וצה"ל אחר. ביקורת - כן. אנרכיה - לא".

אתמול דחתה ועדת הקורונה של הכנסת את בקשת הממשלה לאשרר את סגירת בריכות השחייה וחדרי הכושר, לאחר שמשרד הבריאות לא מסר נתונים על הדבקה בבריכות. מהנתונים על חדרי כושר עלהה כי 35 בני אדם נדבקו בהם מתחילת יוני. הוועדה הוציאה את שני הסעיפים הנוגעים לעניין מהצו שפרסמה הממשלה בשבוע שעבר, ושהתבקשה לאשרר אתמול. בעקבות ההחלטה נפתחו אמש המתקנים. הוועדה אשררה את שאר ההגבלות בצו, האוסר פתיחת אולמות אירועים וברים ומאפשר פתיחת מסעדות בהגבלה של 20 איש בכל חלל במסעדה ו-30 איש בחוץ.

לפי נתוני משרד הבריאות, 603 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו מאמש, ומספר החולים הפעילים עומד על 21,393, מתוכם 177 במצב קשה. בשלושת הימים האחרונים שיעור הבדיקות החיוביות היה יותר מ-6%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ