אלפי חסידים השתתפו בחתונה בירושלים בניגוד להנחיות

גורם המעורה בפרטים אמר ל"הארץ" כי שוטרים העלימו עין מהמתרחש, המשטרה הגיבה: חילקנו קנסות. בחסידות בעלז הורו למשתתפים לא לתעד את האירוע, ואף הציבו מגנומטרים בכניסה לחתונה כדי למנוע כניסה עם טלפונים

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חסידי בעלז בחתונה, הערב
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

אלפי חסידי בעלז השתתפו הערב (רביעי) בחתונה במתחם בית המדרש המרכזי של החסידות בקרית בעלז בירושלים, תוך הפרת ההנחיות האוסרות על התקהלות. גורם המעורה בפרטים אמר ל"הארץ" כי המשטרה העלימה עין מהמתרחש. בחסידות הורו למשתתפים שלא לתעד את האירוע, ובכניסה לאולם הוצבו מגנומטרים כדי למנוע כניסה עם טלפונים לתוך האולם. 

החל משעות אחר הצהריים החלו להגיע אלפי משתתפים לאולם דרך הכניסה האחורית של בית המדרש בשכונת רוממה בעיר, ורובם לא עטו מסכות. קציני משטרה שהו במרחק מה מהאולם במהלך כל האירוע. קצינים בכירים במשטרת ירושלים הגיעו בצהריים לשיחת תיאום עם זקני החסידות, שהבטיחו לשמור על ההנחיות, לקיים את החתונה באוויר הפתוח ולחלק את המשתתפים לקפסולות. עם זאת, קבלת הפנים של החתונה התקיימה במשך שעות ארוכות באולם סגור. 

האדמו"ר מבעלז נוקט גישה שלפיה נגיף הקורונה אינו מהווה סכנה. האדמו"ר הורה לחסידיו להמשיך בשגרת חייהם ללא כל שמירה על ההנחיות, אך כלפי חוץ משתדלים בחסידות להציג חזות של עמידה בהנחיות. בחודשים האחרונים קיים האדמו"ר אירועים רבי משתתפים בבית המדרש של החסידות, בהם תפילות ואירועים נוספים, ללא מסכות וללא שמירת מרחק. לפני יומיים הוא הגיע לכותל המערבי בלוויית מקורביו כשאף אחד מהם אינו עוטים מסכה. בתיעוד שפורסם לפני כשבוע וחצי נראים מאות חסידים יוצאים מהלוויה של עסקן בחסידות, בן 58, שמת מהנגיף, שבועיים לאחר שאחיו בן ה-60 מת גם הוא לאחר שחלה בקורונה.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "המשטרה קיימה פגישות מקדימות עם מארגני החתונה במטרה למנוע הפרה של התקנות. הערב, לאחר שהפרו את התקנות, נרשמו קנסות במקום, בהם ארבעה קנסות בסך 5,000 שקלים למארגנים. בנוסף נפתחה במשטרה חקירה בגין עבירות רישוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ