גמזו: אם תהיה תחלואה גבוהה בחגים - נצטרך לחשוב על מגבלות

גמזו הבהיר כי לפי שעה מוקדם להעריך אילו מגבלות יוטלו על הציבור, וכי האתגרים הגדולים טמונים בפתיחת שנת הלימודים ובחגי תשרי. 404 חולי קורונה מאושפזים במצב קשה ו-13 מתו מאתמול

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גמזו בבית החולים שיבא בתל השומר, לפני כשבועיים
עידו אפרתי
עידו אפרתי

הממונה על המאבק בנגיף קורונה, פרופ' רוני גמזו, אמר היום (שלישי) כי בתקופת החגים תיעשה הערכה לגבי מגבלות שיש להטיל על הציבור אם מצב התחלואה בישראל יחמיר. הוא התייחס לפתיחת מערכת החינוך ולטיולים בתקופת החגים כ"אתגרים גדולים".

"האם אני יכול עכשיו להגיד מה יהיה בחגים? כולם מבינים את הבעייתיות שקשורה בתנועה בבילוי במשפחות בארוחות, ראינו את זה בחג הקורבן", אמר. "לכן אני חושב שזה לא המקום כרגע להכריע. זה כן המקום להבהיר שהחגים מטילים עלינו אתגר נוסף לאתגרים הקיימים, כולל משרד החינוך. בניתוח שכולנו עושים, אם אנחנו ברמת תחלואה גבוהה בסמוך לחגים, אנחנו נצטרך לחשוב על המגבלות. כרגע זה מוקדם".

מתחם בדיקות קורונה במזרח ירושלים, אתמולצילום: אוהד צויגנברג

גמזו הדגיש את חשיבותן של הרשויות המקומיות בטיפול במשבר. "הניהול של הקורונה, מכיוון שהוא אירוע קהילתי, הוא חייב להיות דרך הרשויות המקומיות. לכן המדיניות שלי היא - תפסיקו לנהל את הקורונה מירושלים. אתם יכולים לקבוע דרקטיבות כלליות, אבל הקורונה בסוף צריכה להיות מנוהלת בתוך הקהילה, בתוך הרשות המקומית, גם הקטנות".

1,342 אנשים אובחנו כנדבקים בנגיף הקורונה מאמש - כך עולה מנתוני משרד הבריאות. מספר החולים במצב קשה עלה ל-410 הבוקר – נתון שיא מאז פרוץ המגפה בישראל - ובשעות הערב ירד ל-404. כעת, מספר החולים שמצבם קשה מהווה כמחצית ממספר החולים המאושפזים בבתי החולים, המסתכם ב-827. 117 מהחולים מחוברים למכונות הנשמה, עלייה של שישה מאז אמש. מניין המתים מפרוץ המגפה עלה ל-705, כשמאז אתמול מתו 13 חולים נוספים.

"הארץ" מפרסם באופן שוטף את השינוי היומי במספר הנדבקים בקורונה. השינוי מחושב לפי נתוני משרד הבריאות בדרך הבאה: סך הנדבקים העדכני פחות מספר הנדבקים שדווח עד אתמול בחצות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ