משרד הבריאות: 53 קשישים שמתו מקורונה לא נספרו עד כה במניין המתים

אדלשטיין מסר כי הוא רואה את העניין בחומרה רבה, והנחה לבדוק את מקור הטעות ולהגיש מסקנות תוך שבוע. משרד הבריאות עדכן הבוקר כי מניין המתים עומד על 719. מספר זה אינו כולל את 53 המתים מבתי האבות

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שר הבריאות אדלשטיין, החודש
עידו אפרתי
עידו אפרתי

משרד הבריאות הודיע היום (רביעי) כי 53 קשישים שמתו בבתי אבות מקורונה לא נספרו במניין המתים בחודשים יולי ואוגוסט. מטעמו של שר הבריאות יולי אדלשטיין נמסר כי "הוא רואה את העניין בחומרה רבה. השר הנחה לבצע בדיקה מעמיקה ולהביא בפניו את ההמלצות תוך שבוע, כולל המלצות אישיות במידת הצורך". המשרד הודיע כי הוא בודק האם מקרים נוספים לא נספרו.

במקביל, הורה מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי לאחד את הדיווחים על מקרי התמותה מקורונה למקור דיווח אחיד של כל המוסדות הרפואיים, כולל המוסדות הגריאטריים. עד כה דיווחו המוסדות הגריאטריים באופן נפרד לחמ"ל, ומשם הועבר המידע למערכת הממוחשבת.

903 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו מאתמול - כך לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר. מניין המתים, בו לא מגולמים 53 המתים שלא נספרו, עלה ב-14 ל-719. מספר המאושפזים בבתי החולים ירד ב-24 ל-798, בהם 401 חולים במצב קשה - ירידה של שלושה מאתמול, ו-118 מונשמים - עלייה של אדם אחד. מניין המחלימים עלה ב-527 ל-72,498, ו-8,192 בדיקות לאבחון הנגיף בוצעו מאתמול.

"הארץ" מפרסם באופן שוטף את השינוי היומי במספר הנדבקים בקורונה. השינוי מחושב לפי נתוני משרד הבריאות בדרך הבאה: סך הנדבקים העדכני פחות מספר הנדבקים שדווח עד אתמול בחצות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ