הורים לילדים בגנים ובכיתה א' יורשו להיכנס לכיתות בפתיחת שנת הלימודים

לפי ההנחיה, הורים יורשו להיכנס לגנים ולכיתות באופן מדורג, בקבוצות קבועות של עד שישה. ההחלטה, שהתקבלה יומיים לפני פתיחת שנת הלימודים, זכתה לתמיכת הממונה על המאבק בקורונה רוני גמזו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גן ילדים בירושלים, במאי

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הורה הבוקר (ראשון) לאפשר להורי ילדים בגילי גן וכיתה א' להיכנס לכיתות בימי ההסתגלות בתחילת שנת הלימודים שתיפתח השבוע. לפי ההנחיה, הורים יורשו להיכנס לגנים ולכיתות באופן מדורג, בקבוצות קבועות של עד שישה. ההחלטה, שהתקבלה יומיים לפני פתיחת שנת הלימודים, זכתה לתמיכת הממונה על המאבק בקורונה, פרופ' רוני גמזו.

ההורים שייכנסו לכיתות ולגנים יידרשו לשמור על מרחק של שני מטרים זה מזה, לעטות מסכות ולשמור על היגיינה. פרט לכניסה לכיתות, הורים יוכלו להישאר בחצרות בתי הספר והגנים. לפי הודעת אדלשטיין, גגנות ומורות יוכלו לאשר להורים בעת הצורך ללוות ילדים גם מעבר לימי ההסתגלות.

אדלשטיין בירושלים, ביוניצילום: אמיל סלמן

אדלשטיין כתב למשנה למנכ"ל משרדו, פרופ' איתמר גרוטו, כי ההנחיה מאזנת בין "השיקול של מניעת הדבקה בקורונה והצורך לאפשר הסתגלות מתאימה לילדים רכים". זאת תוך התחשבות בכך שהסיכון להדבקה במסגרות אלה נמוך - כפי שעולה מ"נתוני משרד הבריאות, נתונים מהעולם, והעובדה שמסכות ושמירת מרחק והיגיינה מספקות הגנה מצוינת נגד הדבקה".

"אני שמח שמצאנו פתרון שיאפשר שמירה על בטיחות הילדים, ההורים ואנשי הצוות, אך לא ימנע מההורים את הזכות להכיר את סביבת הלימוד של ילדיהם ואת הצוותים החינוכיים, ולא ימנע מהילדים את נוכחות ההורים, בשעה שהם זקוקים לה יותר מכל", ציין אדלשטיין.

בימים האחרונים הופעל לחץ כבד על משרדי החינוך והבריאות מצד ארגוני הורים, בדרישה כי יאפשרו להורים ללוות את ילדיהם לתוך מוסדות החינוך בימים הראשונים לשנת הלימודים. ועד הגנים הארצי, המייצג הורים לילדים בגיל הגן, הודיע כי ישקול להשבית את גני הילדים אם לא יימצא פתרון שיאפשר את כניסת ההורים. "נראה שמשרד החינוך אינו חושב על בריאותם הנפשית של הילדים", כתבו נציגי הוועד, אחז אגם וסיגל שפיץ טולדנו. "במקום לאפשר הסתגלות יחד עם ההורים, אפילו בהדרגה ובקבוצות קטנות - מוצאים פתרונות שממשיכים לפגוע בילדים".

בישראל צפויים ללמוד בשנת הלימודים הקרובה כ-536 אלף תלמידים בגנים וכ-171 אלף תלמידים בכיתות א'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ