גלנט: "ערים אדומות" הן פיקציה, סגירת מערכת החינוך בהן שגויה מיסודה

בהקלטה שפורסמה בכאן 11 נשמע גלנט מותח ביקורת על מתווה הרמזור של גמזו, שלפיו יוטלו הגבלות ביישובים לפי רמת התחלואה בהם. "לא קורה שום דבר אם אתה חוצה את הרחוב מבני ברק לכיוון רמת גן", אמר

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר החינוך גלנט, השבוע
הארץ

שר החינוך יואב גלנט תקף היום (רביעי) את מתווה "הרמזור" של פרויקטור המאבק בקורונה רוני גמזו, ואמר כי הערים ה"אדומות" הן פיקציה. בהקלטה מביקור בבני ברק שפורסמה הערב בכאן 11 נשמע גלנט תוקף את החלטת קבינט הקורונה לסגור את מערכת החינוך בערים אלו ואמר כי היא "שגויה מיסודה".

לדברי גלנט, "אני לא חבר בקבינט הקורונה ולכן הקול שלי לא נספר, אבל אני התנגדתי ואני מתנגד ברמה העקרונית לסגירת ערים שנקראות אדומות, שזה גם כן פיקציה. זה שם והמצאה שמייצרת משהו שלא קיים במציאות. אין שינוי מהצבעים, וסגירת מערכת החינוך שגויה מיסודה".

המתווה של גמזו, שאושר השבוע בקבינט הקורונה, מטיל הגבלות על יישובים באופן מדורג לפי רמת התחלואה בהם, והוא ייכנס לתוקף בשבוע הבא. לפי המתווה, ישראל תחולק לערים אדומות, כתומות, צהובות וירוקות, בהתאם לרמת התחלואה וקצב ההדבקה בהן. בהתאם לכך יוטלו על הערים מגבלות דיפרנציאליות, עד כדי סגר מקומי.

"לא קורה שום דבר אם אתה עובר את רחוב בן גוריון מבני ברק לכיוון רמת גן או מרחוב הרא"ה, או מקום אחר", אמר גלנט, "לא קורה שום דבר. זה אותו מקום, זה אותו דבר, אין גבול לקורונה. לכן ההסתכלות היא לא הסתכלות עירונית". לדבריו, "ההסתכלות חייבת להיות רק על דבר אחד - על פי בית הספר". גם ראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין תקף את התנהלות משרד הבריאות, ואמר כי היא "אבסורדית עד כדי טמטום".

גמזו ביקר היום בביתר עילית, שהוכרזה כעיר "אדומה", ואמר כי "ללא שינוי ניכר בהיקפי התחלואה בערים האדומות, לא נוכל להימנע מסגר מלא". לדבריו, 28% מתחלואת הקורונה הכללית היא בחברה הערבית, ו-22% מהתחלואה בחברה החרדית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ