גמזו: עשרות עלולים למות מקורונה בציבור הערבי בתוך חודש, ייתכן שאף מאות

לדברי הפרויקטור למאבק בקורונה, כ-750 ערבים מאובחנים כחיוביים לקורונה מדי יום, מהם לפי הסטטיסטיקה ארבעה עד חמישה בני אדם עלולים למות: "בלי להפחיד, זה ברור שזה יקרה"

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גמזו וגנץ במפקדת הקורונה של פיקוד העורף, החודש
עידו אפרתי
עידו אפרתי

פרויקטור המאבק בקורונה, פרופ' רוני גמזו, אמר היום (שבת) כי בתוך כחודש עלולים למות עשרות חולי קורונה מהציבור הערבי. לדבריו, כ-750 ערבים מאובחנים כחיוביים לקורונה מדי יום. "זה עוד יעלה ויגיע ל-800. לפי הסטטיסטיקה, חצי אחוז עד אחוז מהם יכולים למות תוך שלושה עד ארבעה שבועות", אמר גמזו בביקור בדליית אל כרמל. "בסוף יש ארבעה עד חמישה חולים ביום. במצטבר זה עשרות, וזה יכול להגיע למאות. בלי להפחיד, זה ברור שזה יקרה".

גמזו הוסיף בביקור כי "הקורונה זה לא צחוק. זה יכול לגרום למחלה קשה, לאשפוז ולמוות". לדבריו, "אין אדם בישראל שצריך לנהוג רגיל. מעגלי ההדבקה לא יודעים גבולות בסוף, הם מגיעים לכל מקום". גמזו הוסיף כי "אי אפשר להמשיך לחיות ולעבוד ולבלות כרגיל, בטח אם אני נאלץ לסגור שמונה או תשע רשויות מקומיות ולשים עוד 30 רשויות תחת עוצר. השינוי חייב להתרחש".

בדבריו התייחס גמזו להחלטת קבינט הקורונה שלשום, שלפיה ביום שני יחל סגר על כמה ערים שהתחלואה בהן גבוהה ושמוגדרות אדומות. טרם הוחלט על כמה יישובים מרשימת הערים האדומות יוטל סגר, והחלטה זו צריכה להתגבש עד יום ראשון על ידי משרד הבריאות, בשיתוף המשטרה והמשרד לביטחון הפנים. בשאר הערים האדומות צפוי עוצר לילי ומערכת החינוך תיסגר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ