ועדת החוץ והביטחון אישרה להאריך את איכוני שב"כ בעשרה ימים במקום בשלושה שבועות

יו"ר הוועדה צבי האוזר דרש מהממשלה לדון בהשלכות הכלכליות של שליחת אנשים לבידוד, ובאפשרות לקצר את הבידוד ל-12 ימים למי ששלילי בבדיקת קורונה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרכז ירושלים, בשבוע שעבר. למצולמים אין קשר לידיעה

ועדת החוץ והביטחון אישרה היום (ראשון) להאריך בעשרה ימים את סמכות שב"כ לבצע איכונים לאזרחים שבאו במגע עם חולי קורונה. זאת, אף שהממשלה ביקשה להאריך את הסמכות ב-21 ימים כפי שמתיר החוק.

יו"ר הוועדה, צבי האוזר, דרש מהממשלה לדון בהשלכות הכלכליות של שליחת אנשים לבידוד עקב איכוני שב"כ. האוזר דרש מהממשלה לדון גם באפשרות לקצר את תקופת הבידוד ל-12 ימים למי שנבדק לקורונה אחרי תשעה ימי בידוד והתברר שלא נדבק בנגיף. לדברי האוזר, קיצור שכזה יחסוך כ-150 מיליון שקל בחודש למשק הישראלי.

האוזר בוועדת החוץ והביטחון, ביוליצילום: עדינה ולמן / דוברו

לפי הנתונים שהוצגו בוועדה, מאז 1 ביולי נשלחו הודעות ל-528,966 אנשים שאיכוני שב"כ העלו כי נחשפו לחולה מאומת, ו-437,901 מהם אכן נחשפו לחולה. בשבוע שבין 27 באוגוסט עד 3 בספטמבר נשלחו הודעות ל-64,342 אנשים.

החוק מאפשר למשרד הבריאות להשתמש באיכוני שב"כ כל עוד יש יותר מ-200 נדבקים חדשים ביום. לפי החוק, הממשלה צריכה להכריז בכל פעם על הארכת הסמכות. כל הכרזה שכזו תקפה למשך 21 יום, אך ניתן להאריכה. משרד הבריאות חייב להתייחס בתוך 24 שעות לערעורים מצד אזרחים שנשלחו לבידוד בעקבות איכון שב"כ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ