בעקבות מחלוקת בין גורמי המקצוע לראשי הרשויות, העוצר לא ייכנס הלילה לתוקף

ההליך ייכנס לתוקף מחר ב-19:00, משום שאנשי המקצוע שפועלים תחת גמזו מאפשרים לכל ראש רשות שמתנגד לכניסתו לרשימה להסביר את עצמו. השרים היו אמורים להחליט היום אילו יישובים אדומים ייכללו ברשימה

עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני ברק, אתמול. לא הושגה הסכמה על רשימת הערים האדומות
עידו אפרתי

העוצר הלילי שתוכנן הלילה בכ-40 יישובים המוגדרים "אדומים" בשל רמת התחלואה הגבוהה בהם ייכנס לתוקף מחר (שלישי) ב-19:00, בשל עיכוב בגיבוש רשימת הרשויות. אתמול אישרה ועדת השרים לאזורים מוגבלים להטיל עוצר לילי ולהעביר את מערכת החינוך ללמידה מרחוק ביישובים אדומים, והשרים היו אמורים להחליט היום אילו יישובים ייכללו ברשימה.

גיבוש רשימת היישובים המיועדים לעוצר כולל שימוע: צוותי המקצוע הכפופים לפרויקטור המאבק בקורונה, רוני גמזו, מודיעים לראש הרשות שבכוונתם להטיל עליו סגר, ומאפשרים למתנגדים להסביר את עצמם. תהליך זה מאריך את קביעת הרשימה. בהודעת משרד הבריאות נכתב: "המשרד מקיים התייעצות עם ראשי הערים שבהן תוכנן לחול סגר לילי. בד בבד גורמי המקצוע במשרד בודקים את נתוני הערים. רשימת הערים הסופית תפורסם לאחר אישור צוות השרים לאזורים מוגבלים הלילה".

העוצר אמור לחול בכל יום מ-19:00 בערב ועד 5:00 בבוקר למשך שבוע. בזמן העוצר יוכלו התושבים להתרחק עד 500 מטרים מהבית, למעט במקרים מיוחדים שיפורטו בהמשך. גם בתי העסק ייסגרו למעט עסקים חיוניים. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נסוג אתמול מהכוונה להטיל סגר נקודתי על עשר ערים, לנוכח התנגדות של ראשי ערים חרדיות.

אתמול דרש שר הפנים אריה דרעי מראש הממשלה בנימין נתניהו להטיל סגר על כל המדינה לקראת ראש השנה, במקום סגר נקודתי על ערים אדומות. זאת בניגוד לתוכנית של גמזו, שביקש להטיל סגר מלא על עשרה יישובים. גם שר הבריאות יולי אדלשטיין החל להתנגד לסגר מלא על יישובים אדומים, אף שתמך בעמדתו של גמזו בשבוע שעבר. מקור אמר ל"הארץ" כי אדלשטיין "השתכנע שזה מורכב ולא בטוח יעיל".

נוסף על שר הבריאות, גם בכירים במשרדו התנגדו להטלת סגר מלא וסברו כי ניתן להסתפק בעוצר לילי, עוד לפני שראשי הרשויות החרדיות הפעילו לחץ בעניין. סגר שכזה לא כולל איסור כניסה ויציאה מעיר, הגבלת מרחק מהבית, ומאפשר להמשיך את פעילות מערכת החינוך עד כיתה ד'. לפי מקורות, הבכירים חשבו כי אפשר להוריד את התחלואה במאמץ מרוכז של בדיקות, קטיעת שרשרות הדבקה, הסברה ואכיפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ