גמזו: עד סוף השבוע אציג לקבינט תוכנית להתמודדות עם התחלואה בחגים

פרויקטור המאבק בקורונה אמר כי הוא עדיין מעוניין להימנע מסגר כללי והוסיף כי לא יתפטר חרף התנגדות השרים לעמדתו. הוא אף התנצל בפני החברה החרדית "אם היא הרגישה שאנחנו מסמנים אותה כאחראית לערים אדומות"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גמזו במסיבת העיתונאים, הערב
בר פלג
בר פלג

פרויקטור המאבק בקורונה, רוני גמזו, אמר הערב (שני) כי עד סוף השבוע יביא לקבינט הקורונה תוכנית להתמודדות עם התחלואה בתקופת חגי תשרי. במסיבת עיתונאים עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הוסיף גמזו כי הוא עדיין מעוניין להימנע מסגר כללי. על הכוונה להטיל עוצר לילי על עשרות יישובים אמר גמזו: "התוכנית שלי היתה אחרת". הוא הבהיר כי לא יתפטר חרף החלטת השרים לפעול בניגוד לתוכניתו, להטיל סגר על ערים אדומות. "אני הולך קדימה, אני מקבל גיבוי", אמר. "מי שחושב שאני מתפטר לא מכיר אותי. זה לא הזמן להתפטר, גם אם עושים לך קשיים".

לדבריו, התאריך שנקבע אמור לתת למערכת זמן להתארגן שבוע לפני החגים. הוא הוסיף כי היום יגיע מספר הבדיקות ל-42 אלף וציין כי זה "קצה גבול היכולת של המערכת". גמזו אף התנצל בפני החברה החרדית "אם היא הרגישה שאנחנו מסמנים אותה כאחראית לערים אדומות". לאחר דבריו, כשנטען כלפי נתניהו במהלך שאלות העיתונאים כי נכנע ללחץ החרדים, ענה רה"מ: "זה לא נכון. במהלך הסופ"ש התנהלו דיונים מקצועיים, קיבלתי החלטה עם צוות השרים שיצא צו אחד וברור לכולם".

בבואו למסיבת העיתונאים נשמע גמזו משוחח בטלפון ומתייחס לדחיית תוכניתו. "הם טרפו הכל, הכל נטרף", אמר. "אם אתם לא יכולים להעביר את זה, תגידו לי ביום חמישי שאתם לא יכולים להעביר את זה. הרגשתי היום כמו כשהיתה ההחלטה על סגר בסוף שבוע (התוכנית לסגירת עסקים בסופי השבוע, שגמזו התנגד לה)".

היום עוכב העוצר שתוכנן הלילה בכ-40 יישובים המוגדרים "אדומים" בשל רמת התחלואה הגבוהה בהם בשל עיכוב בגיבוש רשימת הרשויות, והוא ייכנס לתוקף מחר (שלישי) ב-19:00 אתמול אישרה ועדת השרים לאזורים מוגבלים להטיל עוצר לילי ולהעביר את מערכת החינוך ללמידה מרחוק ביישובים אדומים, והשרים היו אמורים להחליט היום אילו יישובים ייכללו ברשימה.

גיבוש רשימת היישובים המיועדים לעוצר כולל שימוע: צוותי המקצוע הכפופים לגמזו מודיעים לראש הרשות שבכוונתם להטיל עליו סגר, ומאפשרים למתנגדים להסביר את עצמם. תהליך זה מאריך את קביעת הרשימה. בהודעת משרד הבריאות נכתב: "המשרד מקיים התייעצות עם ראשי הערים שבהן תוכנן לחול סגר לילי. בד בבד גורמי המקצוע במשרד בודקים את נתוני הערים. רשימת הערים הסופית תפורסם לאחר אישור צוות השרים לאזורים מוגבלים הלילה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ