ריבלין: "לא עשינו מספיק כהנהגה. סמכתם עלינו, ואנחנו אכזבנו"

נשיא המדינה נשא נאום לרגל השנה החדשה ולקראת תחילת הסגר שיוטל בסוף השבוע. על פעולות הממשלה לבלימת מגפת הקורונה אמר: "אני מבין את התחושה שכל אלה לא נעשו באופן מספק"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשיא המדינה, ראובן ריבלין
יהונתן ליס
יהונתן ליס

נשיא המדינה ראובן ריבלין נשא הערב (רביעי) נאום לרגל השנה החדשה ולקראת תחילתו של הסגר שיוטל בסוף השבוע. בנאומו פנה ריבלין לאזרחי ישראל ואמר: "לא עשינו מספיק כהנהגה כדי להיות ראויים לתשומת לבכם. סמכתם עלינו, ואנחנו, אכזבנו".

ריבלין התייחס לפעולות הממשלה לבלימת מגפת הקורונה ואמר: "מקבלי ההחלטות, משרדי הממשלה ומבצעי המדיניות חייבים לפעול אך ורק בשבילכם, כדי להציל חיים, להקל את התחלואה ולחלץ את הכלכלה. אני מבין את התחושה שכל אלה לא נעשו באופן מספק".

עוד אמר ריבלין: "אני פונה לממשלת ישראל, לראשיה, שריה ויועציה. אמונו של העם הזה יקר מפז. עלינו לעשות הכל כדי להשיב את הביטחון האישי, הרפואי והכלכלי לאזרחי ישראל. זוהי הזדמנות שנייה ואנחנו חייבים לנצח, שמא חלילה לא תהיה לנו הזדמנות שלישית".

הנשיא קרא לחדול "מההאשמות השבטיות, כאילו יש כאן מגזר האחראי חלילה להפצת הנגיף". לדבריו, "בחזית המאבק בקורונה, אנחנו עומדים ביחד – יהודים וערבים, חילונים, דתיים וחרדים – בבתי החולים, במוסדות החינוך, בעמותות החסד. יחד אנחנו לומדים בימים האלה מהי שותפות, מהי ערבות הדדית, מהי תקווה ישראלית".

ריבלין ביקש להתנצל שוב על כך שבתו שהתה עמו בליל הסדר, בניגוד להנחיות משרד הבריאות. "ברמה האישית אני מבקש את סליחתכם על התנהלותי כאן בבית הנשיא במהלך הסגר של ימי הפסח. התנצלתי על כך בעבר, ואני עושה זאת שוב היום", אמר ריבלין, "הבדידות שלי איננה כואבת יותר מהבדידות של רבים מכם, שהקפדתם כל כך על ההנחיות כרוחן וכלשונן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ