נתוני משרד הבריאות: 9,201 נדבקים חדשים אובחנו מאמש - שיא מפרוץ המגפה

שיא נשבר גם במספר המונשמים, שעלה ל-200, ובמספר החולים הקשים שהגיע ל-728. נתניהו: ההחלטה שלנו לפתוח את אולמות השמחות היתה מהירה מדי ואולי גם ההחלטה לפתוח את מערכת החינוך

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחסום משטרתי בת"א, אתמול
עידו אפרתי
עידו אפרתי

9,201 נדבקים חדשים אובחנו מאמש - שיא מאז פרוץ המגפה. כך על פי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הערב (שבת). מספר המונשמים הגיע אף הוא לשיא חדש, ועלה מ-178 ל-200. גם מספר החולים שמצבם מוגדר קשה הגיע לשיא, ועומד על 728, עלייה של 20 מאמש. מניין המתים עלה ב-29 מ-1,412 ל-1,441. "הארץ" מפרסם באופן שוטף את השינוי היומי במספר הנדבקים בקורונה: סך הנדבקים העדכני פחות מספר הנדבקים שדווח עד היום הקודם בחצות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה הערב לציבור והתייחס לטעויות שעשתה הממשלה בטיפולה בנגיף הקורונה. "ההחלטה שלנו לפתוח את אולמות השמחות – מהירה מדי. אולי גם ההחלטה לפתוח את כלל מערכת הלימודים", אמר.

בסרטון שהעלה לטוויטר הוא התייחס לסגר שהוטל אתמול ואמר כי "בגל הראשון אנחנו היינו בין המדינות הראשונות לסגור את השמיים ולהטיל סגר כללי על המדינה. בגל השני מדינות כבר עשו סגרים גדולים על מחוזות נרחבים בתוכם, אנחנו המדינה הראשונה שעושה סגר כללי על כלל המדינה, אני צופה שעוד מדינות יבואו בעקבותינו". לדבריו, "הסגר הוא קשה, אני יודע. אבל אין ברירה. יש לנו כ-1,400 מתים, חולים קשים, בתי החולים שנאנקים, צעירים שנדבקים ויהיו אחר כך עם סימני לוואי לכל החיים – ולכן צריך לפעול. אנחנו שמענו את המומחים, היו כאלה שאמרו שאפשר לפתוח, להשאיר כלכלה פתוחה, לדעתי, ורוב השרים הסכימו אתי זה לא נכון, צריך סגר מלא". בסוף דבריו אמר נתניהו: "אני מבקש מכם – כראש ממשלת ישראל שמתפלל כל יום כיפור בבית הכנסת - אל תלכו השנה לבתי הכנסת".

אתמול אישרה הממשלה במשאל טלפוני הגבלות נוספות על הציבור, שיהיו תקפות לשבועיים עם אפשרות להארכה. לפי הודעת משרדי ראש הממשלה, הבריאות והאוצר, הוחלט כי יציאה מהבית לפעולות או מטרות שהותרו בתקנות תוגבל לתחומי היישוב שבו מצוי מקום המגורים - למעט פעולות שלא ניתן לבצע ללא יציאה מהיישוב, דוגמת הגעה לעבודה שנמצאת מחוץ לעיר או סיוע לאדם בעל קושי המתגורר ביישוב אחר.

הממשלה החליטה עוד כי יותר לטוס לחו"ל לצורך פעולה או מטרה שהותרה בתקנות, כגון לצורך רפואי. לגבי טיסות שאינן לאחד הצרכים המותרים, ובכל הנוגע למי שרכשו כרטיסי טיסה אחרי 25 בספטמבר, הוחלט כי ייקבע מנגנון של אישורים חריגים על ידי מנכ"ל משרד התחבורה. בנוסף החליטה הממשלה כי ייאסר להתרחק מהבית לצורך קבלת טיפול רפואה משלימה, וכן פתיחת מקום למתן טיפולי רפואה משלימה.

במקביל, הוחלט כי יותר להפעיל מקום לאימון של ספורטאים רק עבור ספורטאים בינלאומיים, ולא עבור כל ספורטאי תחרותי. כמו כן, הוחלט כי ניתן להתרחק ממקום המגורים ולהשתתף בברית או הלוויה אם מדובר בבן משפחה קרוב. קודם לכן הותר להשתתף בהלוויה או בברית של בן משפחה מקרבה ראשונה וכן נכד, דוד או דודה. עוד הותר לאדם עם מוגבלות, שבשל מוגבלותו עליו לשהות גם במרחק העולה על אלף מטרים מביתו, לצאת עם מלווה אחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ