משרד הבריאות: מספר המתים עלה ב-41 מאתמול, 772 חולים במצב קשה

מספר חולי הקורונה שנזקקים להנשמה עלה בשישה, ועומד על 209. נתניהו הודיע כי יש להיערך לטיפול ב-1,500 חולי קורונה במצב קשה החל מ-1 באוקטובר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירושלים, היום

2,239 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו מאתמול - כך לפי נתונים שפרסם הערב (שני) משרד הבריאות. מספר המתים מהנגיף עלה מאתמול ב-41 ל-1,507. מספר חולי הקורונה שנזקקים להנשמה עלה בשישה, ועומד על 209. מספר החולים שמצבם מוגדר קשה עלה בחמישה, ועומד על 772. סך הכל 1,527 בני אדם מאושפזים בשל המחלה.

לפי נתוני משרד הבריאות, אתמול נערכו 25,205 בדיקות לאבחון קורונה, ומחצות נערכו 7,285 בדיקות נוספות. מניין החולים הפעילים עומד על 66,566. "הארץ" מפרסם באופן שוטף את השינוי היומי במספר הנדבקים בקורונה. השינוי מחושב לפי נתוני משרד הבריאות בדרך הבאה: סך הנדבקים העדכני פחות מספר הנדבקים שדווח עד היום הקודם בחצות. העדכון האחרון אתמול התפרסם בשעות הצהריים.

מחסומי משטרה במחלף חמד, שלשוםצילום: אוהד צויגנברג

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי קיים לפני יום הכיפורים סדרת דיונים שבהם דובר על הצעדים הדרושים למניעת התפשטות הקורונה ועל תוכנית העבודה הנדרשת. בדיונים השתתפו שרים, מנכ"לי משרדי הממשלה, פרויקטור המאבק בקורונה ובכירים נוספים. לפי הודעת משרד ראש הממשלה, ביום רביעי יתכנס קבינט הקורונה וידון בשורת נושאים, ובפרט בהמשך השמירה על מתווה הסגר, הקריטריונים למעבר לשלבים הבאים והאמצעים הנוספים לצמצום התחלואה.

נתניהו מסר כי מערכת הבריאות צריכה להיערך לטיפול ב-1,500 חולי קורונה במצב קשה החל מ-1 באוקטובר. כמו כן נמסרו הנושאים שיידונו בקבינט הקורונה: קביעת יעדים ליציאה מודרגת מהסגר לשגרת קורונה; דיון ביעדים ובמדדים להערכת המצב ולבחינת המדיניות הנדרשת; עדכון תמונת מצב ההצטיידות בחיסונים; תמונת המצב של רכישה ושימוש במערך בדיקות מהירות; מיקוד ההסברה בחובת עטיית מסכות וכללי הריחוק החברתי; דיון ביכולות ובכלים הדיגיטליים למאבק בקורונה; הגדלת יכולות האכיפה, קנסות מוגדלים וסנקציות על הפרת התקנות; תוכנית להכנת מערכת החינוך להפעלה בצל הקורונה; דיון בתכנית ההגנה והסיוע לקשישים.

ראש הממשלה אמר הערב בשידור חי בחשבון הפייסבוק שלו כי הוא מעריך שיהיה ניתן לראות את תוצאות הסגר, אם תישמר ההקפדה על התקנות, בתוך עשרה עד 12 ימים. עוד אמר נתניהו כי הממשלה התירה לאולמות החתונות ולמערכת החינוך לשוב לפעול מוקדם מדי, וכי היא למדה מכך לקח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ