מנהיגי הציבור החרדי-ליטאי קראו להתפלל באוויר הפתוח

הרב קנייבסקי והרב אדלשטיין המליצו למתפללים בהודעה חריגה להימנע מאירוח במהלך החג ולהקפיד על עטיית מסכות. אתמול הורתה לראשונה מועצת חכמי התורה של ש"ס על סגירה מלאה של בתי הכנסת

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הרב קנייבסקי בירושלים, ב-2013
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

מנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, הרב חיים קנייבסקי והרב גרשון אדלשטיין, קראו אמש (רביעי) למתפללים להעביר את כלל מנייני התפילה לשטחים פתוחים. מדובר ב"המלצה" וב"ברכה" שאמורה להפוך הלכה למעשה להוראה, לפיה יש לקיים תפילות באוויר הפתוח בלבד.

בהודעה חריגה כתבו קנייבסקי ואדלשטיין כי יש "לדאוג לאפשרויות של מנייני תפילה ככל האפשר במרחב הפתוח שבחצרות בית הכנסת, וכל היכולים לסייע בזה בשאר מקומות שכרם גדול". עוד הורו השניים שלא להתארח במהלך החג, זאת לצד הקפדה על עטיית מסכות. יתר על כן, ביקשו קנייבסקי ואלדשטיין מאנשים המצויים בקבוצות סיכון להישמר באופן מיוחד.

נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שלום כהן, ב-2015צילום: ליאור מזרחי

כמו כן, אתמול קראה מועצת חכמי התורה של ש"ס לקיים את כלל התפילות במרחב הפתוח. בהודעה שפרסמה המועצה, שמתפקדת כגוף הרוחני מאחורי תנועת ש"ס, נכתב כי "אין לקיים כלל תפילות במקומות סגורים", וכי "על כל אחד ואחד להתחזק בכל כוחו, לשמור ולהקפיד על כל הנחיות הבריאות אחת לאחת". זוהי הוראה ראשונה מסוגה של מועצת החכמים מאז פרצה מגפת הקורונה, המורה על סגירה מלאה של בתי הכנסת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ