נתוני משרד הבריאות: 5,430 נדבקים בקורונה אובחנו מאמש; 839 במצב קשה

203 חולי קורונה נזקקים להנשמה - עלייה של עשרה בני אדם מאמש. משרד הבריאות דיווח על 11 מתים נוספים מסיבוכי הנגיף, כך שמניין המתים מהמחלה עלה ל-1,633

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירושלים, אתמול
הארץ

5,430 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו מאמש (חמישי) - כך מתברר מנתוני משרד הבריאות שפורסמו אחר הצהריים. בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 1,569 חולי קורונה, מצבם של 839 מהם מוגדר קשה - עלייה של 18 מאמש. מבין החולים שמצבם קשה, 203 נזקקים להנשמה - עלייה של עשרה. משרד הבריאות דיווח אחר הצהריים על 11 מתים נוספים מסיבוכי הנגיף, כך שמניין המתים מהמחלה עלה ל-1,633.

סך הכל ישנם 72,164 חולי קורונה פעילים בישראל. אתמול נעשו 65,899 בדיקות לאבחון קורונה, ומאז אמש נערכו 37,298 בדיקות נוספות. שיעור הבדיקות החיוביות מבין כלל הבדיקות הוא 10.5% - נתון נמוך ביחס לנתוני השבועיים האחרונים.

ירושלים, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

"הארץ" מפרסם באופן שוטף את השינוי היומי במספר הנדבקים בקורונה. השינוי מחושב לפי נתוני משרד הבריאות בדרך הבאה: סך הנדבקים העדכני פחות מספר הנדבקים שדווח עד היום הקודם בחצות. 

הבוקר פורסם כי כ-50 מתוך 111 מחלקות פנימיות בבתי החולים בישראל הוסבו עד כה לטיפול בחולי קורונה. מתוך 3,300 מיטות במחלקות הפנימיות, יותר מ-1,500 תפוסות על ידי חולי קורונה. רופאים אמרו ל"הארץ" כי העלייה במספר חולי הקורונה המאושפזים בשבועות האחרונים מכבידה על המחלקות הפנימיות האחרות ועל הטיפול בשאר החולים. "אנחנו לא מצליחים להשלים בירורים כמו שהיינו רוצים ונאלצים לשחרר חולים הביתה מהר יותר", סיפרה סגנית מנהל מחלקה פנימית באחד מבתי החולים הגדולים בארץ, "אני כל הזמן צריכה לקצר אשפוזים. אני כל הזמן בחרדה שלא יהיה לי מקום למטופל הבא".

היא מספרת כי יש לחץ תמידי מחדר המיון לקבל חולים למחלקה הפנימית "כדי שהמיון לא ייסתם", וכי "יש לפחות פעם ביום מקרה של חולה חיובי שהגיע למחלקה כי העלו אותו לפני שהתקבלו תוצאות בדיקות הקורונה שלו". לדבריה, מציאות הקורונה משפיעה על כל הליך קליטת החולים במחלקה: תהליך הקליטה ממושך יותר והרופאים אינם יכולים לבדוק את החולים לפני קבלת תוצאות בדיקות הקורונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ